K A
K A

نحوه مدلسازی بر اساس ASHRAE

با سلام

سوالی داشتم از خدمتتون 

۱.من از قبل یک مدل رو در دیزاین بیلدر ایجاد کردم و قصدم ایجاد مدل proposed و چک کردن با مدل baseline  اشری هست.

در بخش template من برای مدلم اشری رو انتخاب نکردم و از کتابخانه های نرم افزار بخش educational استفاده کردم. حالا برای شبیه سازی مدل اگر از قسمت mandatory energy code  کد اشری رو انتخاب کنم کافی هست یا اینکه باید مجددا اطلاعات با template اشری اصلاح کنم؟در واقع اگر در مورد روش انجام این کار توضیح مختصری بدید ممنون میشم

۲.و اینکه باید اطلاعات activity مثل تعداد افراد بر سطح و برنامه زمانبندی رو طبق شرایط موجود وارد کنم یا بر اساس اشری باقی بمونه؟

۳.و در آخر اینکه برای شهر تهران نرم افزار climate zone رو 3b میزنه در حالیکه من در مقالات اعداد متفاوتی برای مختصات و climate zone دیدم آیا لازم هست که تصحیح کنم؟

با تشکر 

پاسخ 

سلام

کد اقلیم اشره رو برای تهران به نظرم مطابق با فایل اب و هوایی انتخاب کنید.

اطلاعات اکتیویتی در هر دو مدل یکی باشه.

فقط قراره درصد پنجره به دیوار، متریال ها، مشخصات سیستم سرمایش و گرمایش و روشنایی تغییر بکنه.

K A 4 سال پیش

ضمن تشکر از پاسخ از شما ، به نظر شما در مدل سازی اولیه proposed بین متریالی که اشری برای اقلیم پیشنهاد میده مثل CZ3 و بقیه ی مدل های پیشنهادی تفاوتی وجود نداره  و بستگی به انتخاب خودم داره؟ 

و اینکه آیا قابلیت کشیدن پنجره روی پارتیشن و component block وجود داره؟چون من موفق به ایجاد این مورد نشدم و برای مدلسازی یک تیغه داخلی همراه پنجره نیاز هست

و سوال آخر اینکه در مدل من زیر زمین وجود داره و ارتفاع زیر زمین به گونه ای هست که نیمی زیر تراز صفر و نیمی بالای اون قرار داره و من متاسفانه برای کشیدن درب در قسمت بالایی دچار مشکل هستم پیشنهاد شما چیه؟

برای اون دیوار نیمه، کافیه دیوار کامل بکشید و مابقی دیوار رو که لازم ندارید سوراخ کنید. امکان ترسیم پنجره در کامپوننت بلاک نیست.

کشیدن درب اون قسمت به چه مشکلی خورده؟
احتمالا چون رفته زیرزمین نمتونید بکشید.

من زیاد تخصصی روی جزئیات اشره ندارم واقعیت. بهتره دوره زیر رو تهیه کنید تا مسلط بشید.

لینک آموزش

K A 4 سال پیش

بسیار متشکرم.بله احتمالا چون بخشی از دیوار، زیر زمین رفته برای قسمت بالایی هم قادر به کشیدن درب نیستم

K A 4 سال پیش

امکانش هست توضیح بدید برای قسمت بالا که فرمودید دیوار کامل رسم بشه با چه ابزاری باید باشه؟پارتیشن؟