زهره سیفی
زهره سیفی

تحلیل مواد تغییر فاز دهنده

سلام.خسته نباشید.

من محفظه هایی  از مواد تغییر فاز دهنده، برای گرفتن گرمای دستگاهی می خواهم استفاده کنم. میخواهم تفاوت بودن یا نبودن این مواد رو برای مصرف برق سیستم سرمایش در ساختمان بدست بیارم. در واقع با این مواد میخواهم سرمایش از ساعات اوج مصرف شیفت به شب بشه.

ساختمان چیلر دارد.

چون چیلر داریم حتما باید با cfd کار کنیم؟

این پروژه دانشجویی است و تازه دارم از روی کتاب شما تمرین میکنم. ولی خروجی های cfd رو که دیدم بیشتر نشون دهنده میزان دما بود نه مصرف برق.

لطف راهنمایی کنید.

پاسخ 

سلام

تحلیل CFD برای بررسی تاثیر PCM در یک ساعت خاص بر روند توزیع دمای داخل با دیزاین بیلدر امکان پذیر نیست و باید سراغ نرم افزارهای تخصصی مثل فلوئنت بروید.

اما برای بررسی تاثیر PCM بر مصرف انرژی برق و گاز سیستم سرمایش و گرمایش در طول سال میتونید از دیزاین بیلدر استفاده کنید و تحلیل انرژی کنید.

تحلیل CFD و تحلیل انرژی دو مقوله کاملا مجزایی هستند.

بسیار متشکرم

من در simulation نمیتونم گزینه fuel breakdown رو ببینم. میخواهم میزان مصرف چیلر رو در ساعات مختلف بررسی کنم که اثر pcm رو ببینم.

تنها سیستم hvac را چیلر انتخاب کرده ام.

البته دستگاههای من در داخل ساختمان 180000 وات توان دارند که تقسیم بر مساحت فضا 740 وات بر مترمربع شد که در قسمت  process منظور کردم.

لطفا بفرمایید ایراد کارم کجاست؟ یا چطوری میتونم تحلیل pcm کنم؟

شما اموزش این نرم افزار رو از سایت تهیه کردید؟

چون روش کارتون برای وارد کردن تجهیزات صحیح نیست و به این سادگی نیست.

هر تجهیز در هر اتاق باید جداگانه وارد بشه و برنامه مخصوص به خودش رو داشته باشه

برای دیدن مصرف انرژی باید تو تب بیلدینگ باشد و تیک های زیر زده باشه

از روی کتاب شما دارم کار میکنم. فکر میکنم باید آموزش رو تهیه کنم اگر دقیقتر از کتاب هستش.

متشکرم از راهنماییتون

از روی کتاب شما دارم کار میکنم. فکر میکنم باید آموزش رو تهیه کنم اگر دقیقتر از کتاب هستش.

متشکرم از راهنماییتون