مهرداد فراهانی
مهرداد فراهانی

سوالات دیزاین بیلدر

سلام خسته نباشین خیلی ممنون از همه زحماتتون چنتا سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنین

1-چطور باید تو دیزاین لیلدر برنامه زمانی بدیم

2-آیا گلخانه هم مثل دیوار ترومب باید روی cavity بزاریم

3-من برای کشیدن بالکن یه بلوک جدید کشیدم که 100 درصدش شیشه هست و کلن بازه آیا روشم درسته

4-چطور cop رو برای گرمایش و سرمایش میشه تعریف کرد

5-ideal load به چه معنی است

6-من ساختمونم 20 مترزیر زمین است و چلوی ساختمون یه حیاط بزرگ میخاستم بدونم چطور میشه وید جلوی ساختمون رو تو دیزاین بیلدر تعریف کرد که بشه نور بگیره ساختمون از پایین چون طبقات زیر زمین رو خود به خود پنجره هاشو پاک میکنه 

7-و آخرین سوالم این که من میخام انواع متریال و جرم حرارتی رو مثل بتن سنگ دانه و خشت و اجر رو به عنوان جرم حرارتی تاثیرش رو در جداره های داخلی و خارجی ببینم میخاستم بدونم این مترال ها ایا از نظ شما بهعنوان جرم حرارتی درسته؟ و این که با چه متریالی باید مقایسه کنم کهبگم خوب در اثر استفاده ازش انقدر صرفه جویی داریم؟

خیلیییی ممنونم از لطفتون.

پاسخ 

سلام

تعریف برنامه زمانی رو بهتره از رو فیلم اموزشی سایت که بریا فروش هست ببینید چون با چت نمیشه اموزش داد.

گلخانه هم باید رو cavity   باشه فقط باید حتما تهویه طبیعی و ... رو داخل اون فعال کنین

برای فضاهای نیمه باز که کلا با هوای بیرون در ارتباطن باید دیوارها و سقف و کف اون فضا رو با کامپوننت بلاک بکشید و روش شما غلطه

COP ضریب عملکرد سیستم سرمایش و گرمایش هست که در  کاتالوگ دستگاه ها موجود هست و از اینترنت هم میتونید پیدا کنید.

ideal load  به منظور محاسبه بار سرمایش و گرمایش ساختمان  هست بدون نیاز به سیستم مکانیکی

برای شبیه سازی ساختمان زیر زمینی با شرایظی که گفتین باید بالای زمین ساختمان رو مدل کنین و شرایط زمین رو اطراف مدل با کامپوننت Ground مدل کنین

سلام خیلی ممنونم از پاسختون

خیلی لطف کردین راستش بعد از توضیحتون این سوالات هم برام پیش امد خیلی ممنونم

1-برای بالکن اینکه فرمودین دیوار ها کف و سقف رو با کامپوننت بلاک بکشم یعنی شرایط مرزی جداره هاشو فقط با کامپونن بلک تعریف کنم و بلاکش هم بیرون زدگی داشته باشه؟

2-اگر بالکنم طوری باشه که در زمسنوت تبدیل به گلخانه میشه چطور باید کشید ایا اون موقع کشیدن با بلاک درسته؟

3-اگر شرایط اطراف ساختمان رئ گروند بدم ایا عمق زمین حساب میشه براش؟

4-وارد کردن اطلاعات دمای خاک به دیزاین بیلدر پس به چه منظور هست؟

5-راستش برای رفع ارور کانوکس در شبیه سازی مجبور شدم فضاها رو با پارتیشن مجازی به مستطیل تبدی کنم تا ال شکل نباشه 

ایا مشکلی پیش نمیاد که خطا داشته باشه؟

1- کامپوننت بلاک نیازی به تعریف شرط مرزی نداره و باید فقط متریال تعریف کنید واسش.

2- در این صورت باید با بیلدینگ بلاک رسم بشه

3- بله شرایط زمین در نظر گرفته می شود.

4- این دما برای عمق زمین هست که در دل زمین ساختمان ترسیم بشه  

خیلی خیلی ممنونم لطف کردین و واقعا سپاسگزارم 

ققط دو مورد دیگه بود که اگه لطف کنین ممنونتونم

1- دیزاین بیلدر من نسخه 4.5 هستش و بیشتر از 50 تا زون رو محاسبه نمیکنه و ساختمونم 5 طبقه هست آیا میتونم که هر طبقه رو جدا گانه حساب کنم و در آخر همه طبقات رو با هم جمع کنم و سپس میانگین بگیرم و مصرف کل رو تقسیم به مساحت قسمت کاندیشن کنم؟  تا کیلو وات بر متر مربع رو بدست بیارم

2- راستش شرمنده من درست متوحه نشدم اگر بالکن رو دیواراش و کفشو قرار با بلاک بکشم اما خود بالکن قرار نیست بلاک باشه یعنی دقیقا چطور؟یعنی بلاک طبقه پایین رو بکشم و با بیرون زدگیش نسبت به بلاک بالا بالکن تعریف بشه؟

سپاس از لطفتون

1- اگر مجبور به استفاده از ورژن 4.5 هستید روشی که گفتین درسته

2- اگر فضا کلا باز هست کلا همه چیزشو با کامپوننت بلاک بکشید اما اگر دو منظوره هستدکه باز و بسته باشه، با بیلدینگ بلاک بکشید و فقط بیرون زدگی اونو با کامپوننت بکشین

چشم خیلییییی ممنونم از لطفتون متوجه شدم