فرزانه گرجی زاده
فرزانه گرجی زاده

دیوارهای سرویس بهداشتی

با سلام و وقت بخیر خدمت شما جناب مهندس مصلحی...1سوال داشتم درخصوص نوع دیوارهای سرویس بهداشتی: من مصالح دیوار داخلی ام با مصالح سرویس ها متفاوت هستش و میخوام جدا از هم باشن...ولی اول اینکه آیا باید در قسمت internal wall براش مصالح رو تعریف کنم؟ یا در semi-exposed? 

مورد بعدی اینکه وقتی دیوار داخلی ام رو انتخاب میکنم و تنظیمات مربوطه را انجام میدم و بعد دیوارهای سرویس رو جدا انجام میدم، ولی درنهایت هم دیوارداخلی ها و هم سرویسها براشون 1مصالح تعریف میشه؟

ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید.

پاسخ 

اگر فضاهای سرویس بهداشتی رو به عنوان فضای ان کاندیشن تعریف کردید (از قسمت Zone Type در تب اکتیویتی)، امکان تعریف مجزای دیوارهایهای داخلی این فضاها با سایر فضاهای کاندیشن در قسمت semi-exposed وجود دارد.ولی  اگر فضاها همه کاندیشن باشد، جنس تمام دیوارهای داخای internal partition هست و فقط شما میتونید روی هر دیوار دابل کلیک کنید و یک جنس خاص برای اون تعریف  کنید که وقت گیر ر هست.

پس شما میفرمائید برای اینکه بتونم مصالح رو مجزا تعریف کنم باید در تب اکتیویتی (zone type بر روی حالت uncondition) قرار داشته باشه. درسته؟

اگر فضاهای سرویس بهداشتی رو به عنوان فضای ان کاندیشن تعریف کنید (uncondition )، امکان تعریف مجزای دیوارهای های داخلی این فضاها با سایر فضاهای کاندیشن در قسمت semi-exposed وجود دارد.

اما در این حالت دیوار تمام فضاهایی که uncondition  هستند و در مجاور فضای condition قرار دارند با هم تعریف می  شوند، مثل پارکینگ، انباری، آسانسور و ...

ولی خدمتتون گفتم که شما در نهایت میتونید روی هر دیوار دابل کلیک کنید و یک جنس خاص برای اون تعریف کنید.

بله کاملا متوجه شدم...تشکر.

جناب مهندس 1سوال دیگه: در همین تب کانستراکشن در قسمت کامپوننت بلاک میخوام به تراس ها مصالح و جزئیات بدم باید چکار کنم؟ آیا ابتدا باید تمام تراس ها رو انتخاب کنم یا خیر؟ جزئیاتی مثل جنس و ضخامت دیوار و کف تراس و همچنین جنس ریلها.