mahshid abbasi
mahshid abbasi

تنظیمات تهویه طبیعی در نمای دوپوسته

خسته نباشید

تنظیمات  تهویه طبیعی رو میشه یه توضیح بدین چجوری هست؟ کدومارو باید خودم تنظیم کنم متناسب با اقلیم و ساختمانم و کدوما همون پیش فرض نرم  افزار کافی هست؟

ممنون از وقتتون

پاسخ 

سلام

شما ابتدا باید تهویه طبیعی Calculated ر و انتخاب کنید و بعد برنامه زمانی پنجره ها رو بدین

تهویه که الان انتخاب کردید از مدل اسکجوال هست که غلطه

شما فیلم یا کتاب اموزشی رو تهیه کردین؟

بله فیلم های اموزشی رو گرفتم منتها در باب تهویه برای نمای دوپوسته یه مقدار اطلاعاتم کمه_ یه مسأله ای که هست ، توی کارم موضوع مورد بررسی نور هست یعنی انرژی که در اثر نور (گرما) ورودی هست بررسی میشه و کاری به تهویه نداشتم الان نمیدونم در هر صورت باید شرایط تهویه رو تعریف کنم؟ اگر تهویه رو فعال نکنم آیا بازم نمای دوپوسته محسوب میشه؟

البته فیلم اموزشی برای نرم افزار دیزاین بیلدر نه در مورد نمای دوپوسته

خسته نباشید

ببخشید آقای مصلحی نمیدونم تا چه حد سوالم درست هست ولی میشه لطفا من رو راهنمایی کنید 

توی کارم موضوع مورد بررسی نور هست یعنی انرژی که در اثر نور (گرما) ورودی هست بررسی میشه و کاری به تهویه نداشتم الان نمیدونم در هر صورت باید شرایط تهویه رو تعریف کنم؟ اگر تهویه رو فعال نکنم آیا بازم نمای دوپوسته محسوب میشه؟

سلام

اگر میخواین با ماژول Daylight میزان نور ورودی به فضاها رو بررسی کنید که لازم نیست. اما اگر هر تحلیل انرژی مد نظر دارید به عنوان مثال میزان حرارت ناشی از تابش خورشید و ...، باید مدل نمای دوپوسته شما کامل باشه. کامل بودن تنظیمات نمای دو پوسته شامل موارد زیر میشه:

1- جنس شیشه

2- سایبان های داخلی و خارجی

3- تهویه طبیعی و تنظیمات بازشوها

و ...

ممنون از توضیحتون  خیلی لطف کردید

یه سوال دیگه اینکه توی فیلمم های اموزشی گفتین که نرم افزار دیزاین بیلدر خیلی برای cfd معتبر نیست سوالم این هست که اعتبار نرم افزار برای تحلیل انرژی که همراه با تهویه طبیعی باشه همم معتبره؟؟ 

برای CFD گفتم خیلی دقیق نیست ولی برای تحلیل انرژی و مدلینگ تهویه طبیعی کامل دقیق و با جزئیات هست.