mahshid abbasi
mahshid abbasi

ترسیم سایه بان خارجی برای نمای دوپوسته

خسته نباشید

توی فایل زیر که الحاق شده میخوام برای پنجره های خارجی نمای دوپوسته سایه بانی با طول 1 متر و ضخامت 5 سانتی متر بکشم _ هرکاری میکنم نمیشه _نمیدونم مشکلش کجاست میشه کمکم کنید

ممنون از وقتتون

mee_15_dsf 90cm_with shading.zip

پاسخ 

شما این سایبان رو هم با استفاده از کامپوننت بلاک استاندارد میتونید بکشید و هم با استفاده از local shading خود نرم افزار.

من با هر دو روش بدون مشکل برای شما کشیدم.

یک نکته دیگه فایلتون اینه که این روش کشیدن سقف شیربونی غلطه و باید با بیلدینگ بلاک بکشید حتما

تنظیمات تهویه طبیعی و... رو هم حتما باید در نمای دوپوسته فعال کنین.

1. با کامپوننت بلاک میکشیدم ولی مثلا توی بلاک جنوبی نمای دوپوسته(south_dsf_90cm) وقتی این کارو انجام بدم روی سطح خارجی امکانش نیست ولی توی کل بیلدینگ میشه کشید__ وقتی توی کل بیلدینگ سایه بان بکشیم و وقتی که توی simulation فقط بلاک (south_dsf_90cm)  رو انتخاب کنیم ایا سایه بان تاثیرش لحاظ میشه؟؟ هر بلاکی رو جداگانه simulation میگیرم

2. تنظیمات تهویه طبیعی رو حتی اگر فضای بازی برای تهویه در نظر نگرفته باشم باید لحاظ کنم؟ بجز تهویه طبیعی چه چیز دیگه ای باید در نظر گرفته بشه؟؟

توی عکس اول میشه اینجا کامپوننت کشید ولی توی عکس دوم نه

من الان دقیقا روی نمای دوپوسته شیدینگ کشیدم. در نمودار درختی که حتما نباید کامپوننت روی بلاک اون باشه. در نمودار درختی تمام کامپوننتا یکجا لیست میشن اما در شماتیک روی همون بلاک قرار میگیره

منظورم رو متوجه شدین؟

بله الان متوجه شدم