یاسمن ملک زاده
یاسمن ملک زاده

داده های بخش آسایش حرارتی

سلام. وقتتون بخیر
من توی دیزاین بیلدر یک ساختمان ۴ طبقه روی پیلوت دارم. که حالت base یعنی بدون عایق و این چیزا هست. Hvac روی یکی از تمپلیت های نرم افزار هست. Radiator heating comfort cooling. که قسمت سرمایش cop کولر آبی 20 رو گذاشتم.گرمایش 0.85. ست پوینت ها هم بر اساس اشری هست. بعد تو نتایج comfort دمای خارج مثلا ۳ درجه داده ولی داخل ۳۶ درجه داده و تو همه ماه ها شدیدا گرم هست. میخواستم ببینم طبیعیه این حالت؟

یک سوال دیگه هم اینکه توی dataها گزینهsystem load رو که میزنم. داده ای نشون داده نمیشه.no data میزنه

پاسخ 

سلام

طبیعی نیست.

شما باید نمودار بارهای داخلی و اتلافات رو چک کنین.

احتمالا تنظیمات مورد داره و اینقدر به خاطر تابش ورودی و …، بارهای داخلی زیاده که ساختمان مثل گلخانه شده.

اینکه نمودار system load خالیه یا تیک های سیستم سرمایش و گرمایش رو در تب اچوک فعال نکردید یا به هر دلیل اصلا ساختمان نیاز به سرمایش و گرمایش ندارد.

ممنون ازتون. تیک ها که فعال هست و امکانم نداره ک ساختمون نیاز به سرمایش و گرمایش نداشته باشه دیگه. دلیل دیگه ای نداره که فعال نیست این سیستم لود؟ برای تنظیمات کجارو باید چک کنم؟ 

نمودار اینترنال گین و fabric & ventilation  رو بذارید اینجا

بله حتما. خدمت شما. الان با توجه به از دست دادن این همه انرژی از جداره ها باید دمای داخل خیلی کمتر باشه. درسته؟

اقلیم کجاست؟

چند وات در متر مربع تجهیزات و روشنایی تعریف کردید؟

ست پوینت چقدر هست؟

یک عکس از مدل بذارید

اقلیم سمنان هست. یک ساختمان شمالی 4 طبقه روی پیلوت. جداره ها هیچ عایقی ندارند. پنجره ها هم سایبان ندارند.

من اصلا توی بخش activity اون قسمت micellanous رو روشن نکردم با اینحال این همه حرارت ازش تولید شده!

عکس مدل و روشنایی و ست پوینت هارو فرستادم خدمتتون. @حامد_مصلحی 

فصاها رو تک تک چک کنین

تو یکی از فضاها خیلی تجهیز و روشنایی تعریف کردید

بازم حل نشد مدل رو بفرستید.

ممنون ازتون خیلی لطف کردید. بله حتما چک میکنم

سلام آقای مهندس. ممنون از راهنمایی قبلیتون. اون مشکلم حل شد. توی قسمت زون ها HVAC تعریف نشده بود اصلا. الان یک مشکل دیگه دارم. توی ماه نوامبر و دسامبر بارهای نهان ساختمون به قدری زیاد هست که دمای داخل اتاق خود ب خود بالاست و نیازی به گرمایش نیست. درصورتیکه نباید اینطور باشه توی اقلیمی مثل سمنان. ممنون میشم لطف کنید بگید مشکل از کجا میتونه باشه؟ @حامد_مصلحی 

برای یک روز توی هر دو ماه ران ساعتی بگیرید و دما رو چک کنین.

بارهای داخلی رو هم چک کنین

اگر دمای داخل بالا باشه بار گرمایش ندارید ولی اگر دمای از ست پوینت بیاد پائین تر سیستم باید روشن بشه.

سلام ممنونم. بارهای داخلی رو چطور میتونم چک کنم؟ دمای داخل تو ماه دسامبر و نوامبر بالای ست پوینت میشه که خب نباید بشه قاعدتا.

@حامد_مصلحی امکانش هست من مدل رو بفرستم خدممتون و شما زحمت بکشید چک کنید پارامترهاشو؟ همینجا باید بفرستمش؟