محمد شیری
محمد شیری

ترکیب Eart tube با دودکش خورشیدی Chimney

پروژه من بهینه سازی با استفاده از ترکیب دودکش خورشیدی با لوله های زیر زمینی هست.
زمانی که میخوام هردو ی این ها رو توی سیمولیشن محاسبه کنه ، باید چه تنظیماتی رو داشته باشم ؟
چون وقتی من حالت calculated رو برای natural ventilation انتخاب میکنم گزینه Eart tubeبرام غیر فعال میشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید.
@حامد_مصلحی 

پاسخ 

سلام

وقت بخیر

من ترجیح میدم به جای شبیه سازی انرژی، تحلیل CFD کار کنین برای پروژتون.

من تاحلا خودم ترکیب این دوتا رو کار نکردم. به نظرم تو سایت خود دیزاین بیلدر از ادرس زیر سوالتون رو بپرسید.

https://support.designbuilder.co.uk/

سلام مهندس جان وقتتون بخیر
موضوع من ممیزی انرژی ساختمانی هست که عرض کردم. تحلیل CFD برای ارائه کافی هست ؟
سوال دوم اینکه توی نرم افزار رویت اگر مدل کنم آیا میشه اونجا آنالیز انرژیش رو انجام بدم ؟شما چه نرم افزاری رو پیشنهاد میدین .زمانم هم کم هستش. ممنون از راهنمایی های کارگشای شما مهندس عزیز و دوست داشتنی.
@حامد_مصلحی 

سوال سوم اینکه آیا میتونم سیمولیشن Earth tube رو جداگانه محاسبه کنم و زمانی که دودکش خورشیدی رو اضافه کردم توی خروجی ها داده ها رو ترکیب کنم . مثلا تو مدل آپشن تو سربرگ سیمولیشن کار گزینه IDF که یک فایل رو اضافه میکنه چی هست؟ 
@حامد_مصلحی 

برای ممیزی انرژی یکی از روش های بررسی اینکه این راهکار مناسب هست یا خیر CFD خوبه ولی مسلما تحلیل انرژی این راهکار هیلی بهتر است اما متاسفانه دیزاین بیلدر نمیتونه و انرژی پلاس شاید براتون خوب باشه. رویت برای این بررسی تاثیر این راهکار اصلا کاربرد نداره.

برای سوال سومتون، پیشنهادتون خوبه ولی خوب 100 درصد جوابی که به دست میارید شاید جواب ترکیب این راهکارها نباش. چرا که اگر شما در ارث تیوب، فن نداشته باشید و قرار باشه بر اساس مکش طبیعی کار کنه، پس مدل سازی همزمان دودکش و ارث تیوب لازمه. مگر اینکه ارث تیوب با فن باشه. یا اینکه از شبیه سازی دودکش خورشیدی، میزان خروج هوا رو حساب کنین و در شبیه سازی جداگانه ارث تیوب وارد کنین و اینجوری تخمین بزنین.

هر راه حلی باشه که بشه همزمان اینا رو مدلسازی کرد از همه بهتره و باز هم میگم شاید با خود انرژی پلاس بشه این کار روکرد.

سلام وقتتون بخیر
آیا بعد از اینکه دودکش رو ترسیم میکنیم بایستی از طریق Merge اون رو به ساختمان اتصال بدیم یا راهکار دیگه ای داره ؟
@حامد_مصلحی