سنا علیزاده
سنا علیزاده

برنامه زمان بندی بارهای ساختمان

ساختمون بدون تعریف جدول زمان بندی

سلام/ توی هانی بی یه بار سرمایش و گرمایش داشتیم. اما اینجا درکش نمیکنم. چندبار فیلمهارو دیدم ولی یک موضوع برام سواله. چه طوری بدونم ساختمون چقدر بار سرمایش و گرمایش نیاز داره؟ اگر برنامه زمان بندی سرمایش و گرمایش در تب HVAC تعریف میکنم تو ماه های سردسال سنندج، بار سرمایش داره و اگرهم این تیک رو برمی دارم بدتر میشه علتش چیه؟ و چه طور میتونم مث هانی بی اون بارهای سرمایش و گرمایش رو به دست بیارم. بار تجهیزات ولامپ و… هم درنظر گرفتم ساختمون پنجره Low E داره و پوسته عایق کاری شده. ممنونم

ساختمان با تعریف جدول زمان بندی
 پاسخ 

سلام

دلیل نیاز بار سرمایش در فصول گرم، دمای بالای فضای داخل هست که از ست پوینت سرمایش بیشتر شده. یعنی مثلا تو یک روز زمستان چند ساعت در طول روز نیاز به سرمایش دارید. شما باید علت اونو استخراج کنین. قبلا هم گفتم نمودار اینترنال گین رو اینجا بذارید با نمودار fabric and ventilation تا ببینیم علتش چی هست. اما همین نمودار داره بار گرمایش و سرمایش ماهانه رو نشون میده به شما.

این اخرین انالیزی بود که گرفتم یک نوع پنجره low e انتخاب کردم نمیدونم ایا مناسب هست یانه؟ یک سوال دیگه ببخشید، اگر ساختمونی عایق کاری بالا مث استاندار پسیو هاوس براس تعریف شده شده باشه در اقلیم سرد، پنجره با عملکرد عالی و سایه بان براش تعریف شده باشه ایا طبیعی هست که بار گرمایشش کم باشه و سرمایشش زیاد؟ چون همین ساختمون رو بدون عایق کاری انالیز گرفتم بارهای گرمایشی زیاد بودش.

میزان حرارت دریافتی از تابش خورشید خیلی زیاده باید از سایبان استفاده بشه همچنین حرارت دریافتی از حضور افراد هم خیلی زیاده

این برنامه رو انتخاب کردم. کدوم برنامه برای activity  مسکونی مناسب هستش؟