فاطمه
فاطمه

مشخصات نورگیر ساختمان

@حامد_مصلحی 

درود و وقت بخیر؛ مشخصات نورگیر ساختمان درتب  opening قسمت sky lighting  باید وارد بشه؟

پاسخ 

سلام

جنش شیشه ، برنامه زمانی تهویه و درصد بازشو بریا شیشه سقفی مطابق شکل زیر تعریف می شود.

@حامد_مصلحی 

فقط شیشه است از جنس پلی کربنات  و صرفا برای تامین نور ساختمون هست به عبارتی بازشو نداره بنابراین  تهویه و بازشو صفر باید باشه ؟

یک سوال دیگه برای ساختمان اداری تو تب لایتینگ باتوجه به اینکه برخی پرسنل اصافه کار هستن و خارج وقت اداری هستن و  چراغ ها روشن هست توقسمت تسک دی لایتینگ باید تعریف بشه ؟

اره تهویه و بازشو صفر باشه

نه لازم نیست در تسک دی لایتینگ تعریف بشه. باید برنامه زمان بندی روشنایی رو با توجه به حضور کارکنان دقیقدر 24 ساعت روز در طول هفته و ماه های سال تعریف کنین.

@حامد_مصلحی 

بسیار سپاسگزارم

@حامد_مصلحی با درود و خسته نباشید 

با توجه به اینکه برای قسمت نورگیر از ورق پلی کربنات استفاده شده من برای وارد کردن  مشخصاتش در تب opening تو اینترنت سرچ کردم چیزی پیدا نشد میشه لطفا راهنمایی کنید  مشخصاتش رو از کجا میتونم پیدا کنم 

متاسفانه من ندارم. تو مقالات باید سرچ کنین.

آقای احمدی احتمالا داشته باشند.

@navidahmadi 

@فاطمه

با سلام. میتونید مشخصات لایه هایی از جنس پلی کربنات رو از نرم افزار WINDOW استخراج کنید. 

@navidahmadi 

با درود و احترام 
مهندس مصلحی ای دی شمارو به بنده دادن ….درنرم افزار دیزاین بیلدر با توجه به اینکه برای قسمت نورگیر از ورق پلی کربنات استفاده شده من برای وارد کردن  مشخصات thermal  و solar در تب opening تو اینترنت سرچ کردم چیزی پیدا نشد میشه لطفا راهنمایی کنید  مشخصاتش رو از کجا میتونم پیدا کنم 
با سپاس

@navidahmadi 

خواص حرارتی و solar رو میخام داره این نرم افزار

با سلام مجدد. 

بله. منبع وارد کردن این اطلاعات همین بانک ااطلاعاتی از شیشه ها می باشد. بقیه منابع من جمله کاتالوگ های خود شرکتا زیاد قابله اطمینان نیستن.

@navidahmadi 

ببخشید من نرم افزاری نتونستم از سایتتون دانلود کنم از یعنی اصلا صفحه باز نشد کجا میتونم دانلود کنم 

https://windows.lbl.gov/tools/window/software-download

https://windows.lbl.gov/tools/IGDB/software-download

@navidahmadi  درود و وقت بخیر ، ببخشید من نرم افزار نصب کردم نحوه استفاده رو میشه بفرمائید الان برای پیدا کردن مشخصات پلی کربنات باید چه کاری انجام بدم ؟ممنون

در تبی که با عدد 1 مشخص شده عدد 140 رو در فیلدی که با عدد 2 مشخص شده سرچ کنید همه ی پلی کربنات های موجود در دیتابیس رو میتونید پست سرهم مشاهده کنید. اصلا در قسمت پایین همین عکسی که گرفتم  میتونید ردیفی با آیدی 140 رو مشاهده کنید. ولی بهتره سرچ کنید. اگر با عدد پیدا نشد. از همون قسمت بالایی گزینه Name  رو انتخاب کنید و عبارت polycarbonate رو سرچ کنید

@navidahmadi 

ببخشید ورژن 7.8.28 من نصب کردم به صورت یک فایل اکسس برای شما اینطوری نیست ؟

فایل فول ستاپشو دانلود کنید. Window یه برنامس نه صرفا دیتابیسکه فقط فایل اکسس داشته باشه.

@navidahmadi خیلی ممنون