فاطمه
فاطمه

مصرف برق تجهیزات ساختمان اداری

@حامد مصلحی 

با درود و وقت بخیر ؛

برای یک ساختمان اداری که رستوران هم داخل ساختمان می باشد با توجه به اینکه میزان توان مصرفی تجهیزات واقع در رستوران قابل دسترس نیست می توان  مصرف برق ساختمان را از مصرف برق سیستم های سرمایشی کم کرد و در تب activity برای محاسبه سایر مصارف برقی وارد نمود یا خیر؟

پاسخ 

نه نمیشه

چون علاوه بر برق سرمایش، برق تجهیزات اداری، برق روشنایی و برق تجهیزات موتورخانه هم هست. فقط باید تجهیزات رو برداشت کنین و وارد کنین دقیق

@حامد مصلحی استانداردی هست برای میزان توان مصرفی تجهیزات رستوران من هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نشد برای توان  لوازم آشپزخانه رستوران روی تجهیزات هم ننوشته 

پیوست اشره 90.1 فکر کنم داشته باشه
مبحث 19 جدید هم در پیوست برای کاربری های متفاوت، برنامه زمانی روشنایی و تجهیزات و … همراه با توانشون رو گفته

@حامد مصلحی 

مبحث ١٩ویرایش سال٩٨میزان حداکثر توان تجهیزات اداری رو زده١۴وات بر مترمربع یعنی کامپیوتر و فکس و… رو هرکدوم١۴باید بگیریم؟

یعنی به جای کل تجهیزات کامپیوتر و فکس و …، چگالی توان گفته شده رو وارد کن.

حتما برنامه رو هم بدین
@خرقانی 

@حامد مصلحی 

ببخشید من درست متوجه نشدم میشه با ذکر مثال توضیح بدین 

یعنی الان من تو قسمت power density   عدد 14 رو وارد کنم و بعد بیام برنامه زمان بندی تعریف کنم ؟

بله مثلا تیک یک کدام از موارد کامپیوتر یا تجهیزات یا … فعال کنین و کلا 14 وارد کنین در تب بیلدینگ و برنامه زمانی مبحث 19 رو هم تعریف کنین

@حامد مصلحی 

برای یک ساختمان اداری که رستوران هم داخل ساختمان می باشد برای توان تجهیزات برحسب وات بر مترمربع وبرنامه زمان بندی ازکدام استاندارد میتونم استفاده کنم ؟مبحث 19 برای کاربری تجاری زده ولی با مساحت بیش از 500 مترمربع ویک مسئله ای هم که هست کاربری  ساختمون اداری و رستوران برای پرسنل هست 

با توجه به کاربری خاصتون، شما بهتره خودتون تجهیزات رو برای رستوران و اداری به تفکیک وارد کنین و سراغ استاندارد نرید اگر نمیتونین. یعنی بر اساس واقعیت و ساختمان های اداری و رستوران موجود، تجهیزات و برنامه زمانی رو وارد کنین.

@حامد مصلحی من برای اداری با توجه به مبحث 19 وارد کردم ولی برای رستوران که زونش جدا کشیدم به صورت جداگانه مصرف تمام تجهیزاتش رو دربیارم جمع کنم ووارد تب اکتیوتی کنم به این شکل درسته ؟

شما باید در تب اکتیویتی رستوران، چگالی تجهیزاتی که دارای برنامه زمانی یکسان هستن رو در قسمت های کامپیتور و … وارد کنین و به هر کدوم برنامه زمانی بدین