پریسا علیزاده
پریسا علیزاده

بار سرمایش زمستان

مدل اولیه ساختمونم دارای بار سرمایشی در زمستان هست. تغییرات زیادی رو تست کردم ولی نتیجش فقط تغییر بار بود نه صفر شدن بار. عکسای ارسالی برای یزده. برا شهرای مختلف هم امتحان کردم باز بار سرمایش صفر نشد و حتی درمورد شهر اردبیل بار گرمایش در  تابستون هم بهش اضافه شد.

لظفا راهنمایی کنید که این ساختمون اولیه،  فاد تدابیر کاهش  مصرف، طبیعیه این بار یا حتما باید صفر شه؟

اگه باید صفر شه، پیکار کنم؟

* ساختمونم دانشکدست. تنظیماتشو سعی کردم به اونچه رایجه در ایران نزدیک باشه. کاربری و تجهیزات هم فرضی و با بیشترین بازه احتمالی کاربری بوده. ست پوینت هم 22 و 24 درجه زدم.

پاسخ 

سلام

ست پوینت گرمایش و سرمایش رو چی گذاشتین؟

برنامه زمانی سیستم سرمایش و گرمایش؟

چگالی افراد رو چند تعریف کردین، چون فکر میکنم اشتباه شده

سلام. ست پوینت گرمایش ۲۲ و سرمایش ۲۴

برنامه زمانی ۶ ماه میانی رو سرمایش و بقیه رو گرمایش زدم. از ساعت ۸ تا ۱۸.  البته ساعت  رو به on و off تغییر دادم هم تغییری در مقدار بارها ایجاد نشد.

چگالی‌ها  همون مقادیر پیشفرض هستن که مطابق ashrae ست.

دمای ست پوینت مبحث ۱۹ ینی ۲۸ درجه  برای سرمایش رو امتحان کردم. مقدار بارها چشمگیر کم شدن.

آقای مهندس من فک میکنم ایراد از برنامه زمانی کاربریه. وزنشو تغییر دادم یکی دو ماه صفر شد. ولی نمیدونم چطور تغییر بدم. برنامه دقیق ندارم.

این عکسا حاصل برنامه ۵ روز هفته از ساعت ۸ تا ۱۸ ست.  و با در نظر گرفتن ترم تابستون. فک نمیکنید این کارم ایراد داره؟

ممنون از وقتتون

چگالی افراد رو کم کنید. مثلا بذارید روی 0.1

ببینید درست میشه؟

چگالی ۰/۱ و ۰/۰۸  با همون ست پوینت ۲۴، خیلی کم شد مقدار بار ولی صفر نشد