امیر حیدری
امیر حیدری

hvac

سلام استاد 

استاد در دیتیل اچوک ، انتخاب مدل ها برای چیلر جذبی کدومان؟ فقط یه energyplus absorpition chiller پیدا کردم و اینکه تن تبرید چیلر را در کدوم قسمت باید وارد کرد؟

پاسخ 

سلام

ظرفیت چیلر را به کیلووات در قسمت زیر وارد کنین.

استاد چیلر تراکمی رو به جذبی تغییر میدم چرا خروجی اینجور میشه؟

چرا با دیتیل اچوک کار میکنین؟

باید رو تنظیمات مسلط باشید در دیتیل اچوک

با سیمپل اچوک کار کنین

فقط ضریب عملکرد بدین و  سوخت رو روی گاز بذارید.

استاد من بغیر از نقشه معماری ساختمان تنها داده ای که از ساختمان دارم اینه که یک چیلر جذبی 100 تن تبرید و فن کویل 4 لوله و یک بویلر هزار کیلوکالری، تو سیمپل نمیدونم واقعا چیو وارد کنم با این داده ها. ممنون میشم با این شرایط راهنمایم کنین

شما ظرفیت رو لازم نیست وارد کنین تو سیمپل

فقط برنامه زمانی سیستم سرمایش و گرمایش رو بدین

ضریب عملکرد بویلر رو 0.8 و ضریب عملکرد چیلر رو مطابق شکل زیر وارد کنین.

سوخت چیلر رو هم رو گاز بذارید.

همین ....

استاد تو قسمت template هم فرقی نمیکنه کدوم نوع رو بزاریم چون جذبی توشون نیست

نه مهم نیست چون داریم خودمون اطلاعات رو تغییر میدیم.

استاد در چیلر جذبی هم گاز مصرف میکنه و هم برق چجور در نوع سوخت مصرفی یک توازن برقرار کنیم چون فقط میتونیم یک نوع سوخت مصرفی رو انتخاب کنیم

یک مصرف تخمینی برای پمپ های سیرکولاسیون و همچنین برای برق مصرفی فن فنکویل در قسمت زیر وارد کنین. متاسفانه محدودیت نوع حامل در حالت سیمپل اچوک هست.

استاد در ساختمان بغیر از گرمایش و سرمایش مرکزی که فن کویل و چیلر جذبی هستش و مصرف انرژی گرما و سرما رو گاز قرار داده شده، 8تا کولر گازی داره اونارو در کدوم قسمت اضافه کنم؟

برا فضاهایی که چندتا سیستم سرمایش یا چندتا سیستم گرمایش قرار دارند، اگر اون سیستم ها دارای ظرفیت و استفاده یکسان هستند، بهتره میانگین ضریب عملکرد رو وارد کنین

اما تو سیمپ اچوک این ضعف وجود داره که نمیشه چندتا سیستن با سوخت مختلف رو وارد کرد تو یک فضا

اما در حالت دیتیل اچوک این مشکلات دیگه نیست و اکیه