فرزانه گرجی زاده
فرزانه گرجی زاده

افزایش بهره وری

سلام جناب مهندس. وقت جنابعالی بخیر!

1سوال؛ من چطور میتونم میزان درصد بهینه سازی شبیه سازی که انجام دادم رو افزایش بدم؟! منظورم بار گرمایش و سرمایش و روشنایی هست.

چون نمای جعبه ای رو 2بار شبیه سازی کردم اما فقط 3درصد بهینه شده بود.

پاسخ 

سلام

باید در ابتدا راهکاری که ارائه میدید مناسب اون اقلیم باشه تا بهره وری بالایی داشته باشه. در ادامه باید خود جزئیات طراحی رو بهینه کنید، مثل عمق نما، نوع سایبان نما، بازشوهای نما و ... و همچنین میتونید روی برنامه بازشوهای داخلی و نمای دوپوسته کار کنید.

مثلا برای شهر تهران چه راهکاری میتونه موثر باشه برای افزایش بهره وری؟!

من بر روی جزئیات تغییرات رو اعمال کردم ولی میشه گفت اصلا بهینه نبودن.

1سوال دیگه اینکه cooling& heating design دقیقا برای گرفتن چه تحلیل هایی میشه ازشون استفاده کرد؟

راهکار که زیاده برای افزایش بهره وری، از جمله کار روی پوسته، سیستم روشنایی، سیستم سرمایش و گرمایش و ...

اما اگر میخواین روی نمای دوپوسته کار کنین داستانش متفاوته و باید روی جزئیاتش کار کنین.

قسمت cooling& heating design هم برای محاسبه ظرفیت سیستم سرمایش و گرمایش برای شرایط طرح داخل و خارج ساختمان می باشد.

بله. میخوام روی نمای دوپوسته کار کنم، ممنون میشم درمورد برخی از این جزئیات بیشتر بهم توضیح بدید.

بطوریکه روی نما قرار بگیره و در شبیه سازی ها موثر واقع بشه؟

خیلی ممنون از جنابعالی

بله با کامپوننت میتونید این ورق رو مدل کنین و روی نمای اصلی ساختمان قرار بدین. این نما روی تهویه طبیعی، میزات تابش خورشید و سایه اندازی موثر هست.

خیلی ممنونم از شما