احسان عنبرزاده
احسان عنبرزاده

چگونگی گرفتن نتیجه ی Embodied Carbon از بخش Cost and Carbon در نرم افزار Design Builder

با عرض سلام و احترام

بنده احسان عنبرزاده دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد دانشگاه خوارزمی هستم.

لطفا در رابطه با چگونگی به دست آوردن نتایج Embodied carbon نرم افزار Design Builder توضیح فرمایید.

در نرم افزار Design Builder، برای ساختمان هایی که بنده دارم وقتی به بخش Cost and Carbon می روم و Embodied Carbon را انتخاب می کنم و Update Data را می زنم، نتیجه ای نمایش داده نمی شود و جداول خالی هستند. چه کار کنم تا بتوانم نتایج Embodied carbon را به دست آورم.

زمانی که در بخش مورد نظر Update Data را می زنم ابتدا پنجره زیر می آید.

بعدش که ok را می زنم تصویر زیر می آید که در جداول آن چیزی نمایش داده نشده است.

با سپاس از عنایت و لطف شما.

پاسخ 

با سلام

برای اینکه نرم افزار بطور خودکار برای شما محاسبات هزینه و همچنین کربن نهان مصالح رو انجام بده باید برای تمام مصالح تعریف شده توسط شما، تب های cost و  Embodied carbon تکمیل و پر بشه.

در نهایت میتونید این خروجی ها رو مطابق شکل زیر بگیرید. 

متشکرم آقای مهندس

اما برای بنده و برای تمامی مصالحی که از خود این نرم افزار در ساختمانم استفاده کردم، این پنجره به مانند شکل زیر پر شده و کامل بود. ولی هنوز برای من در Embodied Energy چیزی نمایش داده نمی شود.

چه دستور می فرمایید؟؟

من برای چند کار خودم امتحان کردم و بدون هیچ مشکلی نتیجه رو نشون داد. شما از ورژن رایگان استفاده میکنید یا از کرک؟

فایلتون رو بفرستید من چک کنم.

من از نسخه 5.5 استفاده می کنم که کرک آن را هم خریده بودم

فایلم بارگزاری نمی شود با اینکه زیپ می کنم، نمی دان چرا؟؟؟

با سیستم دیگرم که نسخه 4.5 در آن دارم و رایگان گرفتم، برایم  Embodied Carbon را آورد.

یعنی واقعا نمی شود در نسخه ای که جدید تر است و کرکش را هم خریده ام این نتیجه را ببینم؟؟؟؟