mahsa nik
mahsa nik

ضخامت متریال

سلام وقت بخیر و خسته نباشید. در خصوص مدلسازی ساختمان های چند طبقه سوالی داشتم @amirT  @نریمان رفعتی 

توی آموزش ها تاکید شده که برای جداره هایی که بین دو زون مشترک هستن مثلا دیوارهای داخلی و سقف های میانی، باید متریال یکسانی اعمال بشه. با توجه به اینکه ضخامت باید نصف بشه (مثلا دیوار داخلی 20 سانتی باید به صورت 10 سانتی ساخته بشه و به هر دو صفحه داده بشه که در مجموع 20 سانت دیوار داشته باشیم) تکلیف جداره هایی مثل سقف که با نصف شدن ضخامتشون نیمی از اون لایه بندی سقف میگیره و نیمی از اون لایه بندی کف چی میشه؟ علاوه بر اون ترتیب لایه بندی از بیرونی ترین لایه به داخلی ترین لایه هست که به همین علت هم توی این شرایط نمیشه به دو جداره یک متریال یکسان داد

من توی مدلسازی یک ساختمان چند طبقه به جداره های مشترک لایه یکسان ندادم و بر اساس لایه بندی معماری متریال هاشون رو جداگونه ساختم چون مبحث متریالش برام مهم بود

انالیز انرژی هم بدون اشکال ران شد و نتایج منطقی بودن.

ممنون میشم راهنماییم کنید که آیا کار درستی انجام دادم خیر. 

پاسخ 

سلام

شما میتونید با استفاده از HB Intersect solids و HB Solve Adjacency مرزیابی کارتون رو انجام بدید و بعد از معلوم شدن وضعیت مرزی صفحاتتون از HB Construction Set استفاده کنید و با توجه به نوع مرزبندی صفحات زون هاتون به آنها متریالها رو اعمال کنید. فکر میکنم با این روش نیازی به نصف نصف کردن نوع اعمال متریالها هم نباشه و شما میتونید این شرایط رو با استفاده از لایه هایی که تو construction تعریف میکنید داشته باشید.
البته نظرات تکمیلی آقای دکتر هم حتما میتونه به شما کمک کنه

ممنونم از پاسخگوییتون. 

بله من همیشه همین مراحل رو میرفتم ولی توی این پروژه حتی متریال کف ها سقف های طبقات میانی هم با هم متفاوت هستن و همین باعث شده که نتونم از set EP construction استفاده کنم چون این کامپوننت مثلا به تمام کف های داخلی متریال یکسان میده. یکی از تفاوت ها وجود عایق توی کف یکی از طبقات میانی هست که با باقی کف ها متفاوته. ناچارم تک به تک و دستی به صفحات متریال بدم

شما میتونید با hb guide surface فقط به اون کف طبقه ای که متفاوت هست متریال جدایی بدید و به اصطلاح اون متریال جنرالی که دادید رو برای اون صفحه override :نید 

خیلی ممنونم. فک می کنم این کامپوننت از LBT باشه. توی نسخه لگسی مشابهش وجود نداره؟

چون تمام پروژه با نسخه ی لگسی انجام شده. اگر مشابهش نباشه بنظر شما همون روشی که خودم انجام دادم منطقیه؟