نیلوفر هاشمی
نیلوفر هاشمی

بررسی سازگاری حرارتی در طول اتاق

@amirT 

با سلام احترام

چگونه میتوان وضعیت آسایش حرارتی مدل Adaptive را در نقاط مختلف یک اتاق (مثلا به فاصله هر یک متر در طول اتاق نسبت به پنجره) بررسی  و محاسبه کرد؟ و اینکه در یک زون مقادیر َadaptive comfort برای مرکز زون محاسبه میشود؟

با تشکر.

پاسخ 

@amirT 

از طریق کامپوننت های adaptive comfort recipe و microclimate map میشه سازگاری حرارتی را در چند نقطه از اتاق بررسی کرد؟؟

بله میتونید ولی رفرنسی وجود نداره که محاسبه شاخص های اسایش حرارتی بر روی گرید رو هانی بی چطوری محاسبه میکنه .. و اگر برای مقاله باشه شاید ریویور راحت گیر بده 

@amirT 

سپاسگزارم. پس پیشنهاد شما برای بررسی سازگاری در چند نقطه از اتاق چیه؟

اگر زون اتاق را به چند زون تبدیل کنم و بینشون airwall بذارم و از کامپوننت adaptive comfort calculator در لیدی باگ استفاده کنم، میتونه روش درستی باشه؟

@amirT 

و سوال دیگه اینکه کامپوننت adaptive comfort calculator در لیدی باگ مقادیر آسایش را برای نقطه مرکزی زون محاسبه میکنه یا اینکه میانگین وضعیت آسایش در کل زون را نشون میده؟

@amirT 

و اینکه کامپوننت adaptive comfort calculator تا چه حد دقت داره و آیا قابل رفرنس هست؟

پیشنهادی ندارم چون نرم افزاری نیست که این قابلیت رو داشته باشه جز هانی بی که رفرنس علمی من براش پیدا نکردم برای نوع محاسباتش .. میشه متوجه شد که از چه فاکتورهای داره استفاده میکنه ولی دقتش و صحت سنجیش رو من مطمئن نیستم و هنوز رفرنسی ندیدم

این کامپوننت مشکلی نداره .. همون خروجی انرژی پلاس رو میده یا حتی میتونید با کدهای additional strings همین خروجی رو بگیرید .. 

@amirT  

از پاسخگویی شما بسیار سپاسگزارم.

@amirT 

آقای دکتر ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که کامپوننت adaptive comfort calculator مقادیر سازگاری را برای کدام نقطه از زون محاسبه میکنه. مرکز زون یا میانگین کل زون؟