hoorie ghorbani
hoorie ghorbani

نحوه کار pmv component

سلام استاد خوب هستید 
استاد ی سوالی من و داره دیونه میکنه استاد خواهش میکنم اکه میتوتید این گره ذهنی من ک باز کنید

استاد محاسبه pmv 
وقتی  درصد اسایش ۹۰ درصد افراد و میخواهیم .من وقتی ورودی هام و وارد میکنم .در کل سال ب من داره مثلا حول و حول و حوش  ۴۷ درصد اسایش میده
و ‌ppd 12   و 13درصد .
حالا سوال من اینه .مگه سیستم تهویه اینجا روشن نیست که بای دیفالت ideal air lod هست .
پس این چه نقشی داره ؟ 
پس چرا اسایش و تو ماکریمم ترین حالت تو سال داره ب من ۴۷ درصد نشون میده ؟( میدونم که اعداددبین منفی نیم و نیم و تو ۸۷۶۰ ساعت اوموه جمه کزده درصد گرفته) اما خوب مگه کار اون سیستم تهویه این نیست که بیاد خیلی از اهداد و بیاره تک همون رنج منفی نیم و نیم

حالا قسمت عجیبش اینه که وقتس من تایم استپ رو از حالت دیفالت که hourly هست به سالانه تبدیل میکنمpmv 100  va ppd 6 میده 

من اصلا درکش نمیکنم

پاسخ 

فاکتور اسایش حرارتی PMV تنها به دای هوا بستگی نداره که صرف کار کردن سیستم تهویه مطبوع باید همیشه تامین باشه ..نه اینطور نیست .. 

به چندین عامل دیگه بستگی داره که میتونید در موردش مطالعه کنید مثل mean radiant temperature یا رطوبت نسبی فضا 

تایم استپ رو که سالانه میکنید دقت محاسبه اسایش حرارتی به شدت پایین میاد .. حتما باید برای محاسبه اسایش حرارتی شبیه سازی ساعتی باشه 

استاد خیلی ممنونم 

پس شما میفرمایید این اعداد درست هستند و ما دیگه برای بالا بردن اسایش 

باید بیایم رو تنظیمات mean radiant و relative humidity 

کار کنیم؟

اگر کسی از ما پرسید این چه pmv پایینه واسه کل سال وقتی سیستم داری.

میگیم که سیستم (ideal air load)فقط داره دمای هوا رو تنظیم میکنه ربطی ب  تنظیم رطوبت و mrt دیگه نداره .

درست میگم؟

خیر من نگفتم که اعداد درست هستند .. شاید بر اساس نوع تنظیمات یا مدلسازی شما خروجی اشتباه باشه .. ولی سیستم مکانیکی ideal air load که یک سیستم مجازی هست نه واقعی که میتونه دمای هوا رو به اوت ست پوینت ها با تمام توان برسونه.. سیستم های دیگه ای هم هستندمثل VRF که هم رطوبت و هم دما رو میتونن کنترل کنن .. برای محاسبه دقیق اسایش حرارتی بهتر هست از یک سیستم مکانیکی واقعی استفاده کنید ترجیحا اگر کارتون پژوهشی نیست .. اگر هست بسته به نظر سوپروایزرتون داره ..