نیلوفر هاشمی
نیلوفر هاشمی

دمای سطح داخلی دیوار

@amirT 

سلام آقای دکتر. وقت شما به خیر

من یک مدلی را در هانی بی ساختم و دارم با نتایج مطالعات میدانی که در محل اندازه گیری کردم مقایسه و اعتبار سنجی میکنم. دمای سطح خارجی دیوار که در معرض تابش هست با دقت خوبی حدود 92% نسبت به واقعیت شبیه سازی میشه اما دمای سطح داخلی همین دیوار نسبت به واقعیت بسیار بیشتر است. من جزئیات تمام لایه های دیوار را به دقت وارد کردم حتی تغییرات این جزئیات را هم بر روی دمای سطح داخل بررسی کردم اما نتیجه ای نگرفتم. حتی یک لایه عایق حرارتی به ضخامت 10 سانتیمتر هم در سمت بیرونی دیوار قرار دادم و انتظار داشتم که جلوی نفوذ گرما را بگیرد و دمای سطح داخل را پایین بیاورد اما این هم هیییچ تاثیری نداشت و واقعا عجیب به نظر میاد.

ممنون میشم من را راهنمایی کنید. 

پاسخ 

سلام نمیتونم نظری بدم بدون بررسی کردن فایل که البته فرصت این موضوع رو ندارم .. تنها چیزی که الان به ذهنم میرسه دو موضوع هست:

اول اینکه برداشت ازمایشگاهی شما از سطح دیوار در هر نقطه ای میتونه متفاوت باشه به واسطه پل حرارتی .. 

دمایی که هانی بی خروجی میده دمای میانگین اون ساعت هست بر اساس فایل اب و هوایی 

از نظرنوع تنظیمات، هانی بی به صورت دیفالت از یکسری حالات استفاده میکنه برای حل معادلات حرارتی داخل و بیرون طبق شکل زیر که میتونید تغییر بدید بر اساس نیاز و شرایط ازمایشگاهیتون ..

@amirT 

سپاسگزارم آقای دکتر.