mahsa nik
mahsa nik

روشنایی

سلام روز بخیر خسته نباشید

در رابطه با انالیزهای روشنایی، ما در هانی بی شاخص های مختلفی داریم مثل DLA، UDI، DF. ولی تمام این ها خروجیشون به صورت درصد هست مثلا DLA میزان درصد از ساعات روز که به اندازه ی لوکس مشخص شده یا بیشتر، نور دریافت شده رو به ما میده. اگر من بخوام این خروجی ها رو به صورت لوکس داشته باشم که بفهمم هر فضا میانگین چه مقدار لوکس نور میگیره، چطور باید اینکار رو انجام بدم؟ کامپوننتی براش داریم توی هانی بی که خروجیش مطلقا لوکس باشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید @amirT 

پاسخ 

میدونم که با recipe  های دیگه میشه برای یک تایم مشخص میزان لوکس رو خروجی گرفت ولی من میخوام بدونم قابلیتی داره که بتونه به من میزان لوکس روشنایی سالانه ای که تست پوینت هام دریافت میکنند رو بده؟

شما اگر به تعاریف این شاخص ها توجه کنید مبنای همشون لوکس هست .. اگر فرض کنید که 4000 ساعت در طول سال دارید که occupied هست و مثلا 100 تست پوینت دارید .. شما خودتون به چه صورت میخواید این حجم از داده رو نمایش بدید ؟ 

در نتیجه این شاخص ها برای ارزیابی میزان لوکس در یک فضا میان با درصد نشون میدن که مبنای اصلیشون همون لوکس هست .. 

ولی اگر اصرار به گرفتن خروجی لوکس برای هر ساعت و برای هر تست پوینت دارید ، سه راه دارید:

1. استفاده از هانی بی و شبیه سازی ساعتی برای کل سال و ذخیره سازی داده ها که کاری بیهوده ای هست از نظر من 
  2. استفاده از هانی بی پلاس که میتونید با یک شبیه سازی این اطلاعات رو به راحتی خروجی بگیرید
  3. استفاده از دی سیم به صروت مستقیم 

در دو روش اخر شما باید کار با هانی بی پلاس یا دی سیم رو بدونید و از طرفی باد یک راهی پیدا کنید برای نمایش داده ها 

خیلی ممنونم بابت توضیحاتتون… توی یکی از مقالات که با پلاگین دیوا کار کرده بودند دیدم که کنار خروجی DA میزان لوکس سالانه رو هم نوشته بودن، که البته دقیقا همونطور که شما هم گفتید هیچ استفاده ای ازش نکرده بود صرفا یه سری اطلاعات اضافه به مخاطب میداد‌… به همین خاطر میخواستم بدونم هانی بی هم میتونه انجام بده یا نه که با توضیحات شما متوجه شدم… بازم ممنونم از پاسخگوییتون🙏🏻