محمد  مناجاتی
محمد مناجاتی

ERROR IN EPLUS

سلام 

معنی این دو تا وارنینگ رو ممکن از دوستان اگر کسی بلده توضیح بده ؟

WARNING 1 : 

** Warning ** Calculated design heating load for zone=THERMAL ZONE 1 is zero.

**   ~~~   ** Check Sizing:Zone and ZoneControl:Thermostat inputs.

دو تا زون دارم برای هر ده تاش این وارنینگ  رو میده.

WARNING 2 : 

** Warning ** CalcDoe2DXCoil: Coil:Cooling:DX:SingleSpeed "THERMAL ZONE 1 PTHP COOLING COIL" - Air-cooled condenser inlet dry-bulb temperature below 0 C. Outdoor dry-bulb temperature = -5.00E-002

**   ~~~   **  ... Occurrence info = TEHRAN, 01/06 05:30 - 05:45

**   ~~~   ** ... Operation at low ambient temperatures may require special performance curves.

باز برای هر ده تا زونم این وارنینگ رو میده

.

سیستمHVAC  PTHP TEMPLATE هستش. 

وقتی سیستم رو عوض می کنم IDEAL LOAD SYSTEM میذارم وارنینگ ها رفع میشه .

ممنون

پاسخ 

با سلام،‌ وارنینگ اول مربوط به زمانیست که طبق محاسبات انرژی‌پلاس بار گرمایشی شما صفر به دست آمده. یعنی مثلا اگر ست‌پوینت گرمایشی را روی 22 درجه گذاشته‌اید هیچ‌گاه دمای داخل پایین‌تر از آن نیامده که نیاز به گرمایش توسط هیت‌پمپ باشد. این ایراد بسته به اقلیم ممکن است بخاطر تعریف شرایط مرزی خاص، مساحت زیاد پنجره، عایق بودن بیش‌ازحد، عدم تعریف نفوذ هوا و ... اتفاق بیفتد. وارنینگ دوم به علت وجود محدویت‌های سیستم مکانیکی تهویه مطبوع است که نیاز به تعریف منحنی‌های خاص دارد، ولی با توجه به اینکه عمدتا در زمان‌های کمی اتفاق میفتد می‌توانید توجهی به آن نکنید.

سلام 

ممنون مهندس

جالب ی داستان این که توی دو طبقه با همون شرایط جواب میده . ولی وقتی 5 طبقه میشه ارور میده. موارد رو تست میکنم حتما میگم اشکال از کجا بود.

ممنون 

First of all, we must check all the objects, as Mr. Naderi mentioned.

Besides, checking the below objects are necessary.

There are several things contributing to no heating load in many zones.

Ground Temperatures are all 22C. This is quite warm.

There is no infiltration.

Lights and electric equipment are using normal weekday schedules for WinterDesignDay - suggest using the holiday day schedules for WinterDesignDay.

Thermal Zone 10, for example, has no exterior surfaces, so I would not expect a design heating load for this zone.

Thank you for your comment. Yes, Large amounts of in-room power consumption can also cause overheating inside and consequently, it would result in zero heating load.