پرستو ملکی
پرستو ملکی

نمای متحرک

سلام خسته نباشین 

من میخواستم یه شبیه سازی انرژی برای یک نمای متحرک انجام بدم. من خود راینو رو بلدم و از روی بسته آموزشی هانی بی و لیدی باگ شما پروسه این کار رو کامل یاد گرفتم. الان مشکلم طراحی خود نما هست که نمیدونم چجوری باید انجامش بدم. میخواستم اگه میشه راهنماییم کنین. واینکه اگه باید با کامپوننت های خود گرس هاپر انجام بشه، اگه همین بسته آموزشی که توی سایت هست رو ببینم خوبه؟

ممنون   

پاسخ 

سلام .. اگر نمای متحرکتون شکل خاصی داره امکان شبیه سازی انرژی براش وجود نداره .. چون انرژی پلاس همچین چیزی رو ساپورت نمیکنه .. ولی میتونید روشنایی رو انالیز کنید برای حالت های خاص نماتون یا ساعت های خاصی از سال .. 

در هر حال باید گرس هاپر بدونید ارتباطی به هانی بی نداره .. فیلم اموزشی گرس هاپر هم به صورت پروژه محور هست بر اساس سرفصلی که در وبسایت هست ..

نمایی که میخواستم طراحی کنم شکلش خاصه. از گره چینی ایده گرفته بودم. اگه بخوام بحث مصرف انرژیش  رو بررسی کنم از چه نرم افزاری باید استفاده کنم؟

اگر متحرک هست با هیچ نرم افزاری نمیتونید بحث انرژیش رو شبیه سازی کنید ... 

یعنی اگه من الگوریتمشو بدم به brep بعد اونو بدم به ep context بعد اینو بدم به انرژی پلاس جواب نمیده؟

این فقط بدرد روشنایی میخوره؟

شما نمیتونید با این یک سطح رو متحرک کنید در طول زمان 

با open studio نمیتونم خروجی بگیرم؟

(ببخشید خیلی سوال میپرسم)

سلام، خسته نباشین

می خواستم بدونم امکانش هست مثل این مقاله خروجی over heating و annual energy consumption بگیرم؟ این نمونه هم شبیه کار من dynamic shading داره. میخواستم مثل این تاثیرش روی over heating  و annual energy consumption قبل و بعد از kinetic ها بررسی کنم.

فکر کنم پاسخ سوالتون رو دادم .. باید ببینید چه فرضیاتی در نظر گرفته .. خیلی از مقالات ساده سازی میکنن .. و عدد با واقعیت هنوز فاصله داره .. من از این عکس چیزی متوجه نمیشم .. 

در حقیقت راه داره برای انجام اینکار ولی من جایی ندیدم .. و چون متدی که من میدونم، مرتبط هست با پروپوزال دکترام نمیتونم به اشتراک بزارم ..