hoorie ghorbani
hoorie ghorbani

دماي استيش

سلام استاد

امن يك خونه تو تهران شبيه سازي كردم

و دماي عامل رو ميانگينش مثلا در سه ماه  دو اوردم 

يعني ٣ تا دماي عامل دارم براي سه ماه تابستان

حالا ميخوام ببينم كه اين دماي عامل جزو دماي اسايش هم هست يا نه ؟

تو رنج هست يا  ايا بايد از اين فرمول حساب كنم؟يا مثلا بايد برم ببينم طبق فرمول اقاي شاهين حيدري دماي اسايش چيه و بعد ببينم اين دماي عامل من تو رنجش هست يا نه.

مننونم

پاسخ 

شما میتونید خروجی operative temperature  نرم افزار رو بدید به ورودی دمای نمودار سایکرومتریک لیدی باگ به همراه سایر داده ها به صورت ساعتی .. و از نمودار خیلی واضح تشخیص بدید چه ساعتهایی از سال اون فضا در بازه اسایش حرارتی قرار داره 

سلام

بله اما من میخوام از فرمول زیر  حساب کنم.

اما تو این فرمول نمیدونم اون indoor air temperature  رو از مجا بیارم.(where, Ta = indoor air temperature;)

The operative temperature (Top) is calculated from the equation, but in this specific paper the operative temperature is calculated by honeybee software( fig)2(1):

Top = ATa + (1-A)Tr                            when, Ta – Tr < 4ºC                                                                    (1)

where, Ta = indoor air temperature; Tr = mean radiant temperature; A = 0.5 (if air velocity < 0.2 m/s) or, 0.6 (if air velocity 0.2-0.6 m/s) or, 0.7 (if air velocity 0.6-1.0 m/s).

In practice, when the indoor air is still and Ta – Tr < 4ºC, operative temperature (Top) can be calculated from the= simplified equation: Top = (Ta + Tr) / 2

اگر فضا کاندیشن باشه air temperature برای خیلی از ساعات عدد ست پوینت هست که سیستم رسونده به اون عدد .. خروجیش هم از کامپوننت زیر میتونید بگیرید ولی اگر دمایی میخواید که طرف حس میکنه تو فضا خروجی operative temperature  رو استفاده کنید