نیلوفر هاشمی
نیلوفر هاشمی

محاصبه شاخص ASE

با سلام و احترام

برای محاسبه شاخص ASE در لیدی باگ، در مرحله اول در قسمت نمودار مسیر خورشید یک شرط گذاشتید که مثلا شدت روشنایی های بالاتر از 16000 لوکس انتخاب شوند. و بعد در در پایان شرط بیشتر از 250 ساعت را به meshselector دادید. سوال من این هست که اگر شاخص ASE بر اساس آستانه 1000 لوکس سنجیده میشده پس چرا در قسمت SUNPATH یک شرط فرضی مثلا بر اساس ضریب عبور شیشه گذاشتید.

با سپاس. 

پاسخ 

برای اینکه شما با لیدی باگ نمیتونید شیشه رو لحاظ کنید .. و اون متدی که من گفتم یک روش کانسپتی هست در مراحل اولیه طراحی .. و برای اینکه بتونی شماتیک ضریب انتقال نور از شیشه رو با لید باگ لحاظ کنیم اون ضریب رو در نظر میگیریم 

متوجه هستم. اما بحث من این هست که با این کار ما داریم شدت روشنایی های بالاتر از 10000 لوکس را فیلتر میکنیم در حالی که تعریف ASE اصولا شدت روشنایی های بیشتر از 1000 لوکس را لحاظ میکنه.

از الگوریتم عکس بفرستید من خاطرم نیست فیلتر رو تو چه مرحله ای لحاظ کردم..  

سلام. آقای مهندس ممنون میشم جواب سوال من را هم بدید.

اون عدد ASE که میگه 1000 لوکس برای داخل فضاست .. عددی که ما داریم فیلتر میکنید لوکس خارج فضاست .. من فیلم رو مجدد نگاه کردم اول میخواستم با 1000 انجام بدم برای ASE بعدش عوض کردم که مثال بزنم .. یادم رفته که تغییر بدم اون رو .. از طرفی ما یک رفرنسی داریم که اگر لوکس بیرون بیشتر از 10000 باشه خطر خیرگی زیاد میشه .. هر دو این اعداد میتونه مورد استفاده قرار بگیره .. ولی همونطور که تاکید کردم این روش صرفا برای کانسپت اولیه میشه استفاده کرد نه خروجی نهایی .. شما هرچی لوکس خارج رو فیلتر کمتری بکنید تاثیری تو کارتون نخواهد داشت .. منظورم اینه 1000 تا اینقدر در مقایسه با لوکس خارج کوچیکه که اون ضریبه تاثیرش جزیی هست .. ما ASE رو خیلی کانسپتی اینجا داریم انالیز میکنیم .. چون حتی درستش اینه که برنامه زمانی فضا هم مشخص باشه .. متریال مشخص باشه .. و ... 

بسیار سپاسگزارم.