احسان انواری
احسان انواری

ارور warmup day و CTF calculation

سلام من تو یک شبیه سازی پارامتریک حالات مختلف لایه های دیوار رو دارم بررسی می کنم یعنی برای لایه های مختلف دیوار، نما-عایق-هسته-نازک کاری، آلترناتیو های مختلفی دارم. تو این بین بعضی از حالات ارورهایی میده که نمی تونم رفعشون کنم و ممنون میشم اگه راهنمایی کنین.

گزینه اول warmup day هست. این ارور رو می گیرم: 

1. The simulation has not run correctly because of this severe error: 

** Severe  ** CheckWarmupConvergence: Loads Initialization, Zone="TESTMODEL_0" did not converge after 25 warmup days.

البته تو این حالت شبیه سازی انجام میشه و نتایجه رو می گیرم ولی نمی دونم این ارور تو صحت نتایج این دسته از مصالح تاثیر داره یا نه. البته برای این ارور از simControls تعداد روزهای warmup رو افزایش دادم تا 45 روز ولی باز این ارور رفع نشد.

گزینه دوم CTF calculation هست که ارور fatal هست و شبیه سازی برای گزینه ها انجام نمیشه تقریبا حدود 200 حالت با این ارور مواجه شده:

1. The simulation has not run correctly because of this severe error: 

** Severe  ** CTF calculation convergence problem for Construction="AL_COMPOSITE_PANEL_REINFORCEDCONCRETE_20CM_EPS_25CM_GYPSUMWITHMORTALB".

2. The simulation has failed because of this fatal error: 

**  Fatal  ** Program terminated for reasons listed (InitConductionTransferFunctions)

توی مدارک انرژی پلاس خودم این رو متوجه شدم که باید با تغییر time step رفع بشه ولی time step رو تغییر هم دادم باز هم تغییری نکرد و رفع نشد این ارور.

ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایین

پاسخ 

از ارورهاتون لطفا عکس بزارید .. و از خروجی out پنل بگیرید و برید چند سطر اخر و عکس بفرستید 

واسه ارور اول متریال هاتون رو دقیق چک کنید ورودی هایی که دادید درست باشه .. این ارور میتونه هم به خاطر ورودی اشتباه در سیتم های مکانیکی باشه هم ورودی مشخصات فیزیکی متریال ها .. 

ممنون می شم اگه به این مشکل برخوردین راهنمایی‌ای بفرمایین

سلام هر دو ارورتون به خاطر متریال هایی هست که از نظر مشخصات فیزیکی مشکل دارن و نمیتونه محاسبه کنه.. باید اونارو دقیق یکی یکی چک کنید ورودی ها رو ..

ممنون بابت توجهتون. 

عکس ارورها:

out منظورتون read me هست؟ چون من out تو کامپوننت اوپن استودیو نمی بینم:

ارور اول:

ارور دوم:

برای متریال ها، من در کل حدود 2200 حالت رو بررسی می کنم و این ارور ها هر کدون برای حدود 200-300 حالت اتفاق میوفته و بقیه حالات اروری ندارن. سامانه مکانیکی هم مثل تصویر زیر یه سامانه ساده گرفتم: