فاطمه دهقانی
فاطمه دهقانی

انالیز خیرگی

سلام استاد. ببخشید برای خیرگی اگه بخوایم طبق تست پوینت ها انالیز داشته باشیم و طوری بهینه یابی کنیم که خیرگی مثلا زیر ده در صد باشه، توی هانی بی امکانش نیست و طبق اموزش بر اساس عکس بود نتیجه مان. این بهینه یابی برای خیرگی توی هانی پلاس میشه انجام بشه؟

پاسخ 

موضوع خیرگی کاملا متفاوت هست با روشنایی..  در خیرگی انالیز بر اساس عکس و میزان لومینسن ارزیابی میشه..  ولی در روشنایی بر اساس یک سری تست پوینت هست که تابعی از داده های اب و هوایی هستند..  

باید ابتدا تفاوت خیرگی و روشنایی رو مطالعه کنید..  این سوال شما نشان دهنده این هست ماهیت و معنی خیرگی رو متوجه نشدید..  

ممنون از پاسختون. استاد من مباحثو مطالعه کردم. برای پایاننامم برای قسمت لید که خیرگی را زیر ده درصد میخواد از بابت تست پوینت می خوام استفاده کنم. بخش روشناییش کامل برام مفهوم شده ولی تو قسمت خیرگی نمیدونم به درصد میشه رسید یا نه. 

خوب این چیزی که شما میگید اصلا شاخص خیرگی نیست..  شما دارید شاخص Ase رو میگید..  این شاخص برای اندازه گیری میزان تابش مستقیم هست..  باید از لغات درست استفاده کنید..  باید از هانی بی پلاس یا دیوا استفاده کنید..  با هانی بی هم میشه ولی باید دستی الگوریتم بنویسید و پروسه زمانیش هم بیشتر طول میکشه

آهان. درسته متوجه شدم. ممنون از راهنماییتون استاد.