Mobina Baradaran
Mobina Baradaran

ترسیم پنجره

سلام استاد روزتون بخیر. من در ترسیم پنجره به مشکل خوردم. مدل من که همون brep هست روی grade های راینو نیست و هرچی پنجره با روش دستی و یا حتی مختصاتی در گرس هاپر میکشم در نهایت به من untrimmed surface میده و وقتی preview هارو خاموش میکنم پنجره هارو نشون نمیده. چون دقیق ترسیم نمیشن. آیا فرمانی هست که مثل tolerance باشه و صفحات پنجره هارو به حجمم متصل کنه؟

پاسخ 

نه همچین فرمانی وجود نداره .. مطمئن شده باشید که ورژن پلاگین ها اخرین ورژن باشن .. و واحد راینو متر باشه .. در نهایت باید کاملا بر روی هم منطبق باشن ..

سلام وقتتون بخیر، جناب مهندس من هم به همین مشکل برخوردم و پنجره های دستی رو که Brep کردم رو با خاموش کردن brep نشون نمیده، مواردی که فرمودین رو چک کردم ولی حل نشد.

ببینید اگر اون مواردی رو که گفتم درست باشه امکان نداره نشون نده .. قطعا یک قسمتی مشکلی داره مدل.. باید کاملا منطبق باشه .. اینقدر از زاوره top زوم کنید .. مطمئن بشید خطوط صفحات روی هم منطبق هستن ..

ممنون از اینکه پاسخ دادین، متاسفانه همه این موارد رو چندین بار چک کردم ولی الان متوجه شدم همه پنجره هایی که از 3روش دستی ساختم همین مشکل رو دارن و از هیچ راهی اصلاح نمیشن. فقط نکته ای که هست اینکه هانی بی، نرم افزار Radiance رو که نصب کردم نشناخته، ممکنه بخاطر این موضوع باشه؟

نه ارتباطی نداره .. فایلتون رو اینجا ضمیمه کنید چک میکنم 

سپاسگذارم. مشکلم این بود اول گرس هاپر رو باز میکردم بعد واحد راینو رو تغییر میدادم