مینو زیده سرایی
مینو زیده سرایی

باترفلای- هوای داخل اتاق همراه با لبه بیرونی

@Sir_architect 

سلام وقت بخیر- برای مدلسازی هوای داخل اتاق همراه با لبه بیرونی (مطابق عکس)، صفحاتی که در (test geometry) honeybee generate test point رسم میکنیم باید به چه شکلی باشد؟

باتشکر

دانلود پیوست
 پاسخ 

سلام وقت بخیر باید شبیه سازی خارجی انجام بدیدو اگر جریان هوا هم داخل و هم خارج بیبیند چجوری هست؟

صفحه تست پوینت شما باید در محل دیوار ها از حال شده باشه (اگر صفحه تست پوینت با ساختمان تلاقی داشته باشه نتایج اشتباه بهتون نشون میده)

ممنون - در واقع من میخوام یک wing wall یا یک سایبان به پنجره اضافه کنم میخواستم مـثل تصویر زیر هم جریان داخل اتاق و هم لبه بیرونی کنار پنجره  رو داشته باشم. 

یعنی باید فقط شبیه سازی خارجی و تست پوینت ها دو تا باشه یکی داخلی (بدون برخورد به ساختمان) و یکی خارجی؟

@Sir_architect 

سلام مجدد ببینید چون شما هم جریان هوا خارج ساختمان رو میخواید مشاهده کنید و هم یک المان دارید ک خارج ساختمون هست 

پس حتما باید cfd خارجی بگیرید 

و نکته ای هم ک داره اینه صفحه ارزیابی یا صفحه تست پوینت تون نباید تلاقی با اجسام مثل دیوار و سقف و … داشته باشه 

با یک صفحه هم میشه تست پوینت ایجاد کرد

ولی باید با دستوراتی مثل بولین boolean ازش کم بشه

@Sir_architect 

بله - خیلی ممنونم استاد

@Sir_architect 

سلام . وقتتون بخیر. من شبیه سازی خارجی همراه با المان خارجی برای پنجره رو انجام دادم که به سوالاتی برخوردم که ممنون میشم راهنماییم کنید.

1-برای شبیه سازی، پنجره ها رو بصورت تو خالی در نظر گرفتم، آیا تعریف سرفیس پنجره و inlet/outlet boundary  برای پنجره مورد نیاز است؟ و اینکه تعریف المان خارجی (wing wall)  بصورت brep  (طبق عکس) به geometry  صحیح است؟

تعریف المان خارجی برای پنجره

2-آیا امکان نمایش سرعت باد بصورت عددی وجود دارد؟ یعنی هر کدام از فلش ها با توجه به رنگشون چه سرعتی دارند 

3-من جهت باد شمالی رو بصورت {0 و 1- و0} در نظر گرفتم ولی با اینکه حجم کاملا قرینه هست ولی مقدار فشار با حالت باد جنوب متفاوت است؟(عکس دوم) دلیل تفاوت مقدار فشار با توجه به یکسان بودن موقعیت پنجره ها رو متوجه نمیشم.

جهت باد