نگین توفیقی
نگین توفیقی

Set Energyplus Zone Thresholds

@amirT سلام و عرض ادب

آیا در کامپوننت “Set Energyplus Zone Thresholds” امکان تعریف بیش از یک سنسور پوینت برای کنترل روشنایی وجود دارد؟ از چه طریق میتونم اینکارو انجام بدم؟

ممنون از شما

پاسخ 

شما تا ده سنسور مجاز هستید به اون ورودی برای یک فضا بدید ولی اینکه به صورت ترکیب بخواید روشنایی رو کنترل کنید اون کامپوننت به تنهایی نمیتونه .. باید کدش رو بنویسید تو پنل بدید به additional strings 

تو دوره هانی بی و EMS نحوه کد نویسی رو برای کنترل سایه بان اموزش دادم که بخشیش هم همین کنترل روشنایی و تعریف سنسورهای بیشتر هست 

@amirT  سلام وقتتون بخیر

ممنون از پاسختون. اگر فضای بزرگی رو بخوام مدل کنم و از ده سنسور بیشتر لازم داشته باشم، میتونم فضارو به چندبخش تقسیم کنم؟ برای مثال چهار زون بشه با دیوارهای مشترک بصورت airwall.

شدن میشه ولی خوب کار رو سخت میکنه و اینکه اون پرده های هوایی چون در واقعیت وجود ندارند اگر درستمدل نشن ممکن هست روی نتایج انرژی و اسایش حرارتی تاثیر بزاره .. 

اگر هدفتون صرفا خروجی گرفتن مصرف روشنایی هست از اینکار راه ساده تر و سریعتر این هست که فرمولش رو به صورت دستی در گرس هاپر بنویسید و با گرفتن خروجی روشنایی برای هرسنسور ، مصرف روشنایی اون رو هم همزمان استخراج کنید . برای اینکار میتونید از موتور رادیانس استفاده کنید و فرمول روشنایی رو من تو یک مقاله ای استفاده کردم میتونید اینجا ببینید :

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0306261921003883

متوجه شدم، خیلی ممنون.