mahsa nik
mahsa nik

برنامه زمان بندی سایبان

سلام وقتتون بخیر خسته نباشید. @amirT 

من با روشی که توی عکس هست برنامه ی زمان بندی 0 و 1 برای سایبان ها درست کردم بعد خروجیش رو به کامپوننت مربوطه دادم.

ولی وقتی انالیز نور سالانه میگیرم  میبینم که اصلا توی نتیجه اثر نداشته. در هر حالتی داره ثابت در نظرشون میگیره. ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که ایا مشکل از برنامه زمان بندیم هست که به سایبان ها اعمال نمیشه یا مشکل از لوور هاست؟ زاویه رو یکبار 0 و 90 دادم یکبار تنها 0 یکبار 90 گفتم شاید اشتباه از زاویه دادن بوده، ولی توی همه ی حالت ها نتیجه ی قبل و بعد از برنامه ی زمان بندیم ثابت هست  که خب طبیعتا باید فرق میکرد یه مقدار.

پاسخ 

این برنامه های زمانبندی صرفا برای کنترل internal gains و ترموستات و infiltration یا نهایت زمان باز و بسته شدن پنجره ها هستند ، نه سایه بان … 

برای کنترل سایه بان و دیدن تاثیرش روی روشنایی طبیعی ، یا باید از اون 18 تابع کامپوننت window shade generator استفاده کنید که فقط خروجی هایی مثل DGI و task illuminane رو میتونید بگیرید .. اگر میخواید از موتور رادیانس استفاده کنید برای کنترل کردن سایه بان نیاز به ترکیب هانی بی با ابزاری مثل پایتون دارید که بتونید یک کنترل استراتژی تعریف کنید که توضیح دادنش در اینجا اصلا مقدور نیست 

من از توابع این کامپوننت هم استفاده کردم ولی باز هم نتیجه برام فرقی نداشت توی نور طبیعی. از مورد شماره ی ۱۳ استفاده کردم set point دادم ولی بازم دقیقا همون عدد قبل شد… انگار که اصلا هیچ تفاوتی نداشت که من اینا رو اعمال کنم یا نه.

میشه از کامپوننت هایی که با shading state کار میکنن  اینجا استفاده کرد؟ کلا بجای window shade generator از اونها برای سایبان دادن استفاده کنم

برای اینکه شما دارید نور طبیعی رو با موتور رادیانس شبیه سازی میکنید در صورتی که اون توابع برای موتور انرژی پلاس هستند .. اینا به هم ارتباطی ندارند .. برای اینکه بتونید خروجی DGI یا illuminance بگیرید باید داخل پنل یک سری کد دستی بنویسید و بدید به additional strings..

خیلی ممنونم از شما متوجه شدم🙏🏻