mahsa nik
mahsa nik

shading mask

سلام روزتون بخیر خسته نباشید. ببخشید من دو سوال درباره ی سایبان ها و شیدینگ ماسک داشتم

اول اینکه آیا گرس هاپر قابلیتی داره که شبیه به Ecotect بر اساس تقویم نیاز به سایه و آفتاب، بهینه ترین حالت برای سایبان های افقی و عمودی رو به ما بده؟ (افقی رو فقط دیدم که میشه انجام داد اما ترکیبی از عمودی و افقی شبیه Ecotect رو نتونستم پیدا کنم) می خواستم بدونم همچین قابلیتی اصلا وجود داره یا خیر

سوال دوم اینکه ما بعد از اینکه براساس نقاب سایه سایبان هامون رو بدست آوردیم، به کمک ماسک شیدینگ می تونیم تست کنیم که با وجود این سایبان ها، چه نقابی برامون تشکیل میشه. توی کامپوننت های ماسک شیدینگ ما یک نقطه رو به عنوان ناظر تعریف می کنیم اما زمانی که سایبان ها رو طراحی میکنیم تمام پنجره مدنظرمون هست نه فقط یک نقطه. چطور میشه که شیدینگ ماسکی که بر اساس ناظر و دید نباشه، بلکه براساس سایه و نور باشه رو با گرس هاپر بدست اورد؟ میخوام خودم سایبون رو طراحی کنم نه اینکه فقط با زاویه های ورودی کامپوننت ماسک شیدینگ استفاده کنم.

واقعا معذرت میخوام طولانی شد… اگر راهنماییم کنید ممنون میشم @amirT 

پاسخ 

برای سوال اول من درستمتوجه نشدم دنبال چی هستید ولی شاید با کامپوننت sun shades calculator لیدی باگ بتونید .. 

در خصوص سوال دوم، شما میتونید به جا دادن یک نقطه یک صفحه بدید که میتونه همون پنجره باشه 

خیلی ممنون استاد. تشکر