مهدیه میر
مهدیه میر

پوسته دو جداره در هانی‌بی

سلام، من دوره "هانی‌بی لیدی باگ+اپن استدیو" رو خریداری کردم اما توش مدل کردن پوسته‌ای که cross ventilation داره و جریان هوا از پوسته وارد فضای داخلی میشه رو گفتن با کدنویسی میشه تا حدی مدل کرد اما توضیحش تو فیلم جلسات نبود، میخواستم اگر امکانش هست راهنماییم کنید

پاسخ 

مدلسازی نماهای DSF داخل سرفصل فیلم اموزشی نیست .. و اینکه هانی بی با ورژن لگسی امکان مدلسازی Air flow network رو نداره ولی در ورژن های جدیدش که کلا عوض شده این امکان اضافه شده که اصلا اموزش داده نشده هنوز .. 

@amirT 

ممنون از راهنمایی‌تون، من یه سری سرچ کردم و فایل‌های خود LADYBUG TOOLS  رو هم نگاه کردم و این فایلو بر اون اساس برم جلو، الان یه سری سوال دارم ممنون میشم اگه بتونید راهنماییم کنید

1. 1. برای سایه‌بان، کامپوننتی که هم سایه‌بان داخلی رو در نظر بگیره هم تو ENERGY SIMULATION لحاظش کنه هست؟ من با کامپ.ننت دراگون‌فلای هم که امتحان کردم قسمت HB visualize سایه‌بان‌هارو نشون نمیداد، انگار نمیخوندشون
  2. 2.تو این پلاگین هم آیا باید پنجره‌ها یا درها و air wallهارو در هر دو جداره بسازیم؟ (تو فایل مدل اولیه خود هانی‌بی فک کنم اینجوری نبود)
  3. 3. آیا راه حلی هست که درصد بازشو هارو که با HB window opening مشخص میکنیم برای پنجره‌های مختلف اعداد متفاوت بدیم؟ (برای مثال تو dsf داره هر دو دیواره داخلی و خارجی رو اندازه هم بازشو میده، میخوام این متفاوت باشه)

دانلود پیوست

در ورژن لگسی هانی بی :

1- با همون کامپوننت window shade generator میتونید بندازید داخل فضا 

2- برای سطوح مشترک بله باید به هر دو سطح بدید

3- بستگی به مدل داره ولی کلا میتونید زون های رو جدا کنید و بر اساس جهت هر سطح مجزا تعیین کنید 

متاسفانه فرصت چک کردن فایل رو ندارم