پرهام عبدالکریم
پرهام عبدالکریم

مشکل در راه اندازی Solar assisted ground source heat pump در نرم افزار TRNSYS

با سلام برای راه اندازی سیستم Solar assisted ground source heat pump به مشکل برخوردم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

در حال حاضر تا این مرحله پیش رفته ام ولی برای گرفتن نتیجه بر روی پلاتر به ارور بر خورد میکنم.

با تشکر

(کلکتور استفاده شده در این سیستم PVT می باشد.)

پاسخ 

با سلام

پیدا کردن علت یک مشکل در یک پروژه، آنهم در حالی که حتی به شما گفته نشده که خود مشکل چیست، صرفا با نگاه کردن به تصویر پروژه مسیر نمی باشد. عیب یابی یک پروژه مستلزم کنترل کردن دقیق پارامترها و مقادیر ورودی کامپونت ها، اتصلات، تایم استپ ها و موارد دیگر است که گاهی ممکن است ساعت ها بطول بیانجامد. اگر بصورت مشخص تر سوالی دارید بفرمایید تا کمک کنیم.

با تشکر از پاسخ شما بنده این ارور را از نرم افزار دریافت کردم. اگر همچنان اطلاعات داده شده کافی نمیباشد بفرمایید که ریز تر توضیح بدهم.

با تشکر 

سلام
از ارور شما بنظر میاد در یک اکویشن (معادله) از متغیری استفاده کردین که ترنسیس نمی شناسه. لطفا اسپل متغیرها در اکویشن و در کامپونت ها رو چک کنید. 

@hooman_azad79 

سلام اقای دکتر در رابطه با دوره آموزشی شما با نرم افزار TRNSYS که فیلم اون در سایت موجود هست سوال داشتم

برای یک ساختمان من نیاز دارم میزان سرمایش مورد نیاز برای وضع موجود در یک اتاق را ارزیابی کنم و بعد با اضافه کردن یک پنل رتروفیت شده به جداره ها و قراردادن چند نوع pcm رایج بین دیوار قبلی و پنل جدید میزان سرمایش مورد نیاز و آسایش حرارتی را ارزیابی کنم 

میخواستم بدونم در دوره آموزشی شما،شبیه سازی pcm ها در TRNSYS آموزش داده شده؟ همچنین استفاده از type 204? 

سپاسگزارم

سلام دوست گرامی

ریز سرفصل های دوره ترنسیس رو می توانید در لینک زیر مشاهده بفرمایید:

https://upgreengrade.ir/index.php/video_shop/order/71/%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%B3%DB%8C%D8%B3-18-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1

موفق باشید