الهام دانش پور
الهام دانش پور

سایبان متحرک

با سلام.

من تو طرحی سایبان متحرک دارم و میخواهم مصرف با توجه به وضعیت سایبان ها انرژی آن را به دست بیارم و یک مقایسه با حالتی که بدون سایبان است داشته باشم… الان یک موردی هست که نمیدونم چطور باید اعمال کنم لطف میکنین راهنمایی کنین….

اینکه من چطور میتونم با توجه به موقعیت خورشید در هر ساعت از سال وضعیت بهینه سایبان را به دست بیارم ؟ با توجه به این تصویر که مربوط به جلسه اول هانی بی پلاس هست وضعیت سایبان برای یک ساعت با توجه به مقدار HOY به دست آمده… حالا اگر بخواهم برای کل سال این مقادیر را به دست بیارم که میزان شدت تابش روی سطحی که سایبان قرار گرفته را به حداقل برسانم چکار باید انجام بدهم؟

پاسخ 

داستان شبیه سازی مصرف انرژی این نماها کاملا متفاوت هست که هدف دوره هم اصلا نبوده .. 

من چطور میتونم با توجه به موقعیت خورشید در هر ساعت از سال وضعیت بهینه سایبان را به دست بیارم ؟

باید برای هر ساعت جداگانه بهینه سازی انجام بدید بر اساس تعداد حالاتی که سایه بان شما به خودش میگیره و تابع هدفتون 

ببخشید یک سوال دیگه… برای شبیه سازی مصرف انرژی از چه روشی باید استفاده کنم؟ روش EMS میشه یا روش دیگه ای را شما توصیه می کنین؟

@amirT ببخشید یک سوال دیگه… برای شبیه سازی مصرف انرژی از چه روشی باید استفاده کنم؟ روش EMS میشه یا روش دیگه ای را شما توصیه می کنین؟

این تیپ نماها رو نمیتونید مدل کنید و باید ساده سازی کنید .. تو این مقاله توضیح دادم 

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0038092X20305879?via%3Dihub