mahsa nik
mahsa nik

یکسان بودن نتیجه ی انالیز روشنایی برای زون ها مختلف

سلام وقت شما بخیر. وقتی روشنایی مصنوعی رو در کنار روشنایی طبیعی وارد پروسه شبیه سازی میکنم، بعد از انالیزی که برای زون های مختلف انجام میدم، چه ماهانه چه روزانه، نتیجه برای همه ی زون هام یک عدد رو روی نمودار نشون میده. حتی بازشوهای یک زون رو به کمترین میزان و یکی دیگه رو بیشترین اندازه ی بازشو در نظر گرفتم. میزان روشنایی مصنوعی رو هم تغییر دادم... ولی باز هم توی نتیجه مصرف انرژی برای هر دو زون یک میزان مصرف رو نشون میده. ممنون میشم راهنماییم کنید  

پاسخ 

https://upgreengrade.ir/forum/index.php/replies/show_post/1196/%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%BA%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D8%B9%D9%82%D9%88%D9%84-

استاد متوجه شدم که توی هر بار ران گرفتن تغییراتش طبیعی هست ولی بازم دوتا مشکل برای من هست... اول اینکه توی همون بار اول ران گرفتن، دوتا زونی که از نظر منطقی میدونم مصرفشون با هم متفاوته، یکسان نشون داده میشن. توی ماه اول یه عدده و توی ماه دوم یک عدد متفاوت. ولی واسه ی همه ی زون ها توی ماه۱ یه عدد شبیه به هم میشه. انالیز روزانه هم انجام دادم بازم هر روز با روز بعدی متفاوت هست، ولی واسه زون های مختلف یکسانه. با توجه به اینکه مقدار بازشوهاشون متفاوته و نور مصنوعی هماهنگ با نور طبیعی کار میکنه، پس قاعدتا باید عددای زون های مختلف فرق داشته باشن

من متوجه منظورتون نشدم .. ترجیحا با عکس نشون بدید که قابل درک باشه مشکلتون

اون یکی سوالم هم این بود که من تاثیر روشنایی مصنوعی رو در کنار روشنایی طبیعی در انرژی، برای دوتا زون بررسی میکنم. با اینکه مشخصات دو زون(پنجره هاشون، نور مصنوعیشون و ...) باهم فرق داره، ولی توی نمودار برای همه ی روزها عددشون شبیه به هم هست. حتی بازشوی یکی رو نزدیک به 1 درصد کردم که اختلاف زیاد بشه اما باز هم خروجی همینه

تاثیرش رو چطوری دیدید ؟ نباید اینطوری باشه یک جای کارتون مشکل داره 

مشکل دومم روی راه اندازی مجدد هست که کلا هر چی انالیز داشتم از رنگ قرمز تا ابی توی روشنایی سالانه، همشو آبی نشون میده حتی با معرفی مجدد فایل اب و هوا هم مشکل حل نمیشه انگار که اصلا پنجره ای نیست و نور طبیعی دریافت نمیشه. کلا باید پاک کنم اون قسمت از الگوریتمو و مجددا انجام بدم

عکس بزارید .. احتمالا منظورتون اینه تمام گرید صفر هست .. اگر اینطوره باید بردار نرمال صفحه ای که دادید برای گرید رو flip کنید

تصویر اول زمانیه که ران میگیرم همه چی خوبه. ولی وقتی سیو میکنم و مجددا فایل رو باز میکنم این ارور رو میده (تصویر2). اگر هم کامپوننت رو پاک کنم و مجددا ران بگیرم، همه ی رنگ رو ابی نشون میده (اخرین درجه رنگ ابی که یعنی نوری نمیگیره). flip هم کردم 

برام ابهام هست که اگر من اشتباه انجام میدم پس چرا همون بار اول این وارنینگ رو نمیده. فقط بعد از راه اندازی مجدد فایل این مشکل پیش میاد

پلاگین ها رو اپدیت کنید .. ارور یهم که داره میده مربوط به تعداد تست پوینت هست .. چک کنید ببینید تست پوینت ها دارن درست وارد شبیه سازی میشن ..وسطشون null نداشته باشه یا هر چیز دیگه ای 

ممنونم از راهنماییتون استاد... با اپدیت کردن پلاگین ها هر دو مشکل حل شدن