مهران کیانی
مهران کیانی

استفاده از مواد ترموکرومیک در بدنه بیرونی ساختمان

با سلام وعرض خسته نباشید خدمت شما 

بنده می خواستم کاهش مصرف انرژی رو با استفاده از مواد ترموکرومیک بر روی بدنه ساختمان و سقف در نرم افزار انرژی پلاس تحلیل کنم 

ایا دروه شبیه سازی انرژی ساختمان با نرم افزار انرژی پلاس رو خریداری کنم و یا دوره دیگری رو شما معرفی می کنید 

سوال دیگه این هست  روش اضافه کردن مواد جدید یا پوشش بر روی سطح  خارجی در دوره  توضیح داده شده به عنوان مثال (لایه ترموکرومیک برای سقف)

ممنون  

پاسخ 

با سلام

مدل‌سازی مواد ترموکرومیک به صورت پیشرفته و لایه لایه برای پنجره‌ها در انرژی‌پلاس امکان‌پذیر است. ولی برای متریال جداره‌ها خیر. گمان نمی‌کنم نرم‌افزار دیگری نیز همچنین قابلیتی داشته باشد. 

با سلام خدمت شما 

جناب نادری دراین مقاله 

Adaptive building roof by coupling thermochromic material and phase change material: Energy performance under different climate conditions 

تحلیل انجام شده برای سقف با پوشش ترموکرومیک  با استفاده از نرم افزار energy plus انجام شد 

EnergyPlus simulation is implemented to investigate the potential use of adaptive roofs for the building energy-saving under five different climatic conditions

ولی در مورد ان که چطور این شبیه سازی رو انجام داده اند توضیحی داده شده است

مقاله‌ای که فرستادید نگاه کردم. به نظرم از قسمت MaterialProperty:VariableThermalConductivity در انرژی‌پلاس استفاده کرده که می‌توان در یک متریال برای هر دمایی یک ضریب هدایت جداگانه تعریف نمود (عکس پیوست)