صبا حر
صبا حر

محتوای فایل epw دقیقا چیه

من برای مقاله م یه شبیه سازی نور برای طراحی سیستم روشنایی انعکاسی در نرم افزار دیوا انجام دادم و فایل epw اصفهان را به عنوان فایل اطلاعات آب و هوایی وارد کردم. کامنتی که داورای مقاله دادن اینه:

• The authors state, "... weather data file of Esfahan city has been given to software as a simulation reference location." It is unclear from this statement whether the weather data was used to calculate a Perez sky luminance distribution for Diva, or whether only the city's latitude and longitude were used to determine the solar position for direct sunlight only.
  • Data on the input to the Perez sky model should also be included (from the weather file), as well as clarification that simulations were conducted with both sun and sky conditions at these hours.

کسی میتونه راهنمایی کنه؟ 

پاسخ 

این سوالتون به نوع الگوریتم و هدف کارتون بستگی داره .. اگر سالانه باشه که از فایل اب و هوا استفاده میکنه و کاری به نوع اسمان نداره .. اگر point in time دارید شبیه سازی میکنید .. به ورودی sky باید نوع اسمان رو بدید .. که انواع متفاوت داره .. در هر صورت باید در مقاله تمامی فرضیات ریسرچتون رو بنویسید  

ممنون از راهنماییتون مهندس.
یه سوال دیگه میشه بپرسم، من بهینه سازی را بر اساس illuminance انجام دادم، حالا داور سوال کرده که فقط نور direct را در نظر گرفتی یا defuse را هم شامل بوده.
illuminance هر دو را شامل میشه درسته؟

بله .. ولی بستگی به تنظیمات رادیانستون هم داره .. در تنظیماتش اگر اعداد رو درست وارد نکنید نور غیرمستقیم یا همونپراکنده از مدار شبیه سازی خارج میشه