نازنین
نازنین

بهینه سازی خطی با لیدی باگ

با سلام

من فیلم آموزشی هانی بی و لیدی باگ رو دیدم. در آخرین دقایق فیلم جلسه آخر در مورد بهینه سازی خطی لیدی باگ توضیح دادید

و اینکه میشه با استفاده از کامپوننت مربوطه اطلاعات تمام حالات ممکن رو بدست آورد.

من دقیقا متوجه نشدم که چطور میشه همزمان از گالاپاگوس و این کامپوننت استفاده کرد.

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

پاسخ 

اصلا این دو ارتباطی به هم ندارن من دو روش مجزا برای بهینه سازی یکی بر اساس ژنتیک و تکامل با گالاپاگوس و یکی با خود لیدی باگ به روش خطی اموزش دادم .. 

یعنی فقط با فلای کردن همون کامپوننت آنالیز ها انجام میشه؟ برای تهیه فایل اکسل باید طبق فیلم عمل کنم؟ یعنی برای هر دو روش به یک صورت میشه اکسل تهیه کرد؟

بهینه سازی خطی یعنی اینکه کلیه حالت ها انالیز میشه ولی در بهینه سازی تکاملی به این شکل نیست .. 

روش متداول و سریع برای تولید اکسل در حال حاضر استفاده از کولیبری هست ولی اگر از گالاپاگوس استفاده کنید باید به صورت دستی اکسل تولید کنید ..

سلام

چطور با کولیبری میتونم اکسل تولید کنم؟

من نمیدونمشما چه فیلمهایی رو تهیه کردید ولی در دوره دیوا یا هانی بی پلاس اموزش دادم .. 

اگر هم تهیه نکردید کولیبری یک پلاگین مجزا از زیر مجموعه پلاگین TT toolbox هست .. 

بله، هانی بی پلاس رو تهیه کردم.

متشکرم

سلام

ببخشید براتون مقدور هست بفرمایید که نحوه کار با کولیبری رو در کدوم فیلم هانی بی پلاس آموزش دادید؟

خاطرم نیست دقیق .. داخل سرفصل طبق جلسات نوشته شده 

http://upgreengrade.ir/index.php/video_shop/order/33

سلام

متشکرم

فیلم رو دیدم و طبق آموزش شما از کولیبری استفاده کردم.

فقط موردی برام مبهم هست اینکه برای اینکه آنالیزها رو در حجم ساختمان به صورت گرافیکی بدست بیارم چطور باید عمل کنم؟

اینکه آخرین hbzone و hbcontext رو به 3dmodel وصل کنم کفایت میکنه؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

منظورتون رو متوجه نمیشم .. دقیقتر وضیح بدید 

سمپلی که دیزاین اکسپلورر داره حجم ساختمان به صورت وایرفریم نشون داده شده و نمودار میزان روشنایی تست پوینتها در ارتفاع مشخصی از کف ساختمان نمایش داده شده.

من میخوام به جز تصاویری که کولیبری ذخیره میکنه ، چنین نتایجی رو هم داشته باشم.

و حتی اینکه مقاطعی از ساختمان داشته باشم که مثلا تغییر ابعاد نورگیر رو نشون بدم و با هم مقایسه شون کنم

خوب شما میتونید از هر نتیجه عکس بگیرید و اپلود کنید .. 

اون سمپل اومده از هر گزینه سه بعدی تهیه کرده که در ایران در خیلی از موارد به خاطر هاست و اینترنت ضعیف شما خروجی بگیرید لود نمیکنه .. در صورتی کهخواستید سه بعدی ایمپورت کنید احجام رو باید به کمک spectacles بدید به 3dobjects کولیبری .. 

آخرین hbzone و hbcontext رو باید به این کامپوننت بدم؟

با سلام

الان دو تا موضوع هست که ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

اول اینکه برای اینکه تصاویر ساختمان و تحلیلها همزمان تولید بشه باید ساختمان وایرفریم باشه و preview آنالیز روشنایی روشن باشه؟

دوم اینکه hbcontext و hbzone آخرین مرحله که به کامپوننت run energy plus وصل شده رو باید برای ذخیره سازی به spectacles colibri وصل کنم؟

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که بتونم الگوریتم رو ران کنم.

برای مورد اول شما هر چیزی رو که میخواین گرافکی نشون بدید باید روشن باشه بقیه کامپوننت ها خاموش 

مورد دوم بله 

متشکرم

سلام

من از spectacles colibri نمیتونم استفاده کنم تری دی بهش وصل میکنم ارور قرمز میده ولی وقتی مستقیما احجام رو به صورت brep یا mesh به colibri aggregator وصل میکنم اوکی هست و فایل با پسوند json تولید میکنه.

یک مورد دیگه که برام عجیب هست اینکه فایل رو از لپ تاپ به سیستم منتقل میکنم aggregator قرمز میشه و نمیتونم برطرفش کنم.

و اینکه پنجره های ساختمون رو نشون نمیده.

متوجه نمیشم مشکل از کجاست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

باید هر سطح رو جدا تعریف کنید .. دیوار .. سقف .. پنجره و .. به عنوان brep یا مش .. 

یعنی دوباره دی کامپوز کنم احجام رو؟

اینکه پنجره هایی که تعریف کرده بودم رو نمیاره علتش چی میتونه باشه؟

حتی دوباره هم پنجره میسازم نشون نمیده

بله .. 

چندین دلیل امکان داره وجود داشته باشه .. راینو واحدش متر باشه حتما .. صفحه پنجره کاملا منطبق باید باشه .. پلاگین ها و تمامی کامپوننت ها اپدیت باشن .. 

solve adjacency 

اشتباه عمل میکنه چند تا دیوار خارجی رو به عنوان دیوار داخلی شناسایی میکنه

راهی هست که لپ تاپ رو به ورک استیشن وصل کنم و از طریق لپ تاپ فایل رو باز کنم که این مشکلات برطرف بشه؟

نه مشکلی نداره .. شما باید حتما قبل تعریف کردن هانی بی زون در مرحله اول .. قبلش از intersect masses استفاده کنید که تداخل ها رو تشخیص بده .. 

فایلهای دیگه رو هم باز کردم باز همین مشکل وجود داره

کلا تو سیستمم نمیتونم پنجره تعریف کنم. فقط یک سطح رو میشناسه

همه این کارها رو انجام دادم

مساله این هست که یک فایل مشابه در لپ تاپ پنجره داره ولی در سیستم پنجره ای نداره

برطرف شد. ممنونم

چطور میتونم اینجا عکس بفرستم؟

از نوار ابزار برای اپلود کردن عکس استفاده کنید .. اگر سوالتون در ادامه این سوال قبلیتون نیست در پست جدیدی مطرح کنید ..ممنون