نگار
نگار

ترسیم نمودار منحنی

سلام وقت شما بخیر

من میزان مصرف انرژی در سه حوزه سرمایش، گرمایش و روشنایی رو برای 10 روز با استفاده از نرم افزار دیزاین بیلدر به دست آوردم.

هر کدوم رو در ضرایب مربوطه برای محاسبه انرژی اولیه ساختمان ضرب کردم و مجموعشون رو هم با کامپوننت ادیشن در گرسهاپر تعریف کردم.

میخوام تغییرات نمودار انرژی نهایی رو با تغییر ضرایب در هر حوزه نمایش بدم(مثلا سرمایش 2برابر و ...)

میشه راهنمایی بفرمایید از چه طریقی میتونم نمودار منحنی رسم کنم که تغییرات رو نشون بده در گرس هاپر؟ quick chart هیچ اطلاعاتی در خصوص نمایش اعداد در محورهای x و y نداره. آیا این کار امکانپذیر هست اصلا؟

پاسخ 

سوالتون رو درست متوجه نشدم .. چه نوع نمودار منحنی ؟ شما یکسری داده های گسسته دارید ،نمیتونید به صورت پیوسه نمایش بدید .. شایدم منظورتون چیز دیگه ای هست .. یک نمونه بزاری شاید بیشتر بشه کمک کرد

درسته داده‌ها گسسته‌اند، اما میخوام این نقاط مشابه جداول اکسل یک نمودار خطی یا منحنی رو مشابه شکل تشکیل بدن، که محور x میزان مصرف انرژی و محور y زمان باشه.

با اکسل که خوب خیلی راحتتر هست تولید کردن این نمودارها 

بله درسته، با اکسل انجام دادم، فقط میخواستم بدونم میتونم با گرسهاپر هم انجام بدم، چون تغییر متغیرها با نامبر اسلایدر راحت‌تر بود. ولی خب فکر میکنم یکم نمودارها اینجا به خوبی اکسل نمیشن. ممنونم ازتون.

بله درسته، با اکسل انجام دادم، فقط میخواستم بدونم میتونم با گرسهاپر هم انجام بدم، چون تغییر متغیرها با نامبر اسلایدر راحت‌تر بود. ولی خب فکر میکنم یکم نمودارها اینجا به خوبی اکسل نمیشن. ممنونم ازتون.