سجاد رضائی نسب
سجاد رضائی نسب

رسم در و پنجره در اوپن استودیو

با سلام. بهترین راه برای رسم در و پنجره در اوپن استودیو اسکچاپ چیه؟ من در و پنجره  ها رو رسم می کنم اما بعضی موقع ها ارور می گیره و یدفعه کل کارهایی که کردم از بین میره و دوباره باید رسم رو از اول شروع کنم. چرا این نرم افزار با رسم در و پنجره اینهمه مشکل داره؟ راهی وجو داره که بدون دردسر بشه در و پنجر را رسم کرد؟

پاسخ 

با سلام، با توجه به اینکه اوپن‌استادیو به صورت پلاگین روی اسکچ‌آپ سوار می‌شود همچنان باگ‌هایی از این دست دارد. به منظور جلوگیری از آن اولا هربار برای ترسیم ابتدائا از قسمت منوی فایل اسکچ‌آپ یکبار new را بزنید و بعد هم از قسمت نوار ابزار OS فایل جدید باز کنید. بعد از آن در هر مرحله ترسیمتان فایل osm را سیو نمایید تا اگر مدل به هم ریخت به راحتی به گام قبلی بازگردید. توجه کنید که به هیچ عنوان از undo استفاده نکنید چون شما در حقیقت در حال کار با پلاگین هستید نه با خود SketchUp. همچنین از پاک کردن فضاها و ... خودداری کرده و با ذخیره مرحله به مرحله فایل، مدل خود را گارانتی کنید. اگر وسط کار خواستید فایل osm را لود کنید قبل آن از منوی فایل SketchUp یکبار new را بزنید و سپس osm را لود کنید و مدل را گسترش دهید.