بهاره ترابی
بهاره ترابی

نحوه خروجی از محدوده بزرگ شهری (خیابان به طول یک کیلومتر) در نرم افزار انویمت

سلام. من برای پایان نامه ام قراره که آسایش حرارتی یک خیابان شهری به طول حدودا یک کیلومتر رو بررسی کنم و نقاط ضعفش رو شناسایی کنم و راهکار ارائه بدم. برای تحلیل این محیط شهری نرم افزار انویمت رو انتخاب کرده بودم. یک سوم طول محیطم رو (400متر) بدون متریال نما و درخت ها و در ساده ترین حالت توی یک فایل 90 در 50 با اندازه ی هر گرید 5 متر گذاشتم وزمان محاسبه رو 30 ساعت تنظیم کردم و گذاشتم که  runبشه ولی لان حدودا توی 15 ساعت فقط 10 درصد پیشرفت کرده (حساب که میکنم حدود یک هفته زمانمیبره تا تموم بشه). آیا راهکاری هست که بتونم سرعت کاررو بیشتر بکنم یا اینکه نرم افزار دیگه ای هست که بتونه خروجی آسایش حرارتی PET بگیره و سرعتش بیشتر باشه؟ این ورژنی که من باهاش کارمیکنم حالت بیزینسی و لایسنس دار هست(ورژن 5-4-4) و موقع تعریف کردن فایل config یکسری اطلاعات مثل time step رو از من نخواست و خودش به صورت پیش فرض 2 ثانیه گرفته. تصویر صفحه ی run رو هم توی پیوست ارسال کردم.

دانلود پیوست
 پاسخ 

سلام .به دلیل مساحت کارتون و زمان ۳۰ ساعت زمان ران طبیعی هست.یه زمان اولیه زیادی طول میکشه تا به ران ساعت ها برسه از این به بعد رانتون سریعتر پیش میره.احتمالا شاید دوروز بشه.با این ورژن کار نکردم راستش منظورتونو از ۲ ثانیه نمیدونم.اما درنظر داشته باشین متریال و پوشش گیاهی روی pet تاثیرگذار هستش

خیلی ممنون از توضیحتون. یه سوال دیگه من الان مدلم رو تکمیل کردم و گذاشتم دوباره run بگیره. با چند تا ارور رو به رو شدم. عکسشون رو ارسال میکنم ممنون میشم اگر اطلاعی درموردشون دارید راهنمایی کنید. اروری که برای متریال ها داده انگار کلا متریال های جدیدی که برای نرم افزار تعریف کردم رو نمیشناسه.

دانلود پیوست

ممنون میشم اگر متن دومی که فرستادم رو هم مطالعه کنید.

سلام.دقیقا همینطوره.متریالی که برای دیوار گذاشتین رو نمیشناسه چون سیو نداره.برای هر ورژن که نصب میکنین دوباره باید همون متریال با همون نام رو که در ورژن های قبل ساختین دوباره بسازین