سجاد رضائی نسب
سجاد رضائی نسب

تعداد ساعات عدم آسایش حرارتی Discomfort Hours

با سلام 

در بهینه سازی با دیزاین بیلدر میخوام قیدی تعریف کنم که جوابهای بهینه مقید به آسایش حرارتی باشند. بهترین گزینه به نظرdiscomfort ASHREA 55  هستش. بازه زمانی تحلیل من یکساله هست. تعداد ساعت های  discomfort رو کمتر از چند باید وارد کنم؟ آیا مرجعی داره یا پیشنهادی شده؟ 

پاسخ 

سلام، من تو خود استاندارد ASHRAE ندیدم که محدوده ای پیشنهاد داده باشه ولی این موضوع تو مقالات مختلف بررسی شده. تو این مقاله “Statistical analysis of ranking capability of long-term thermal discomfort indices and
their adoption in optimization processes to support building design” مثلا اشاره کرده که یکی تعداد بیشترین ساعات عدم آسایش رو 200 در نظر گرفته. من مقاله رو براتون میزارم ولی میتونین تو مقالات دیگه هم جست و جو کنین شاید به صورت کامل تر براتون بیاره. 

دانلود پیوست

سپاس فراوان از پاسخ شما. شما پیشنهاد بهتری برای کنترل شاخص های آسایش حرارتی در فرایند بهینه سازی دارید؟  مثلا بشه PMV یا PPD  رو بصورت قید تعریف کرد؟ یا چیز دیگه 

سلام، به نظر من از PMV استفاده کنین بهتره چون مثلا تو استاندارد ASHRAE و ISO محدوده PMV رو -0.5 تا +0.5 پیسنهاد داده و میتونین طبق این استانداردها در نظر بگیرین

ببخشید شاخص PMV که تو تمپلیت ها بخش constraints نیست که. من از نسخه 6.1 استفاده می کنم. ممکنه تو ورژن های جدیدتر باشه؟

@markarian.elin 

نه الان نگاه کردم تو نسخه 7 هم به صورت default  وجود نداره. ولی فکر کنم میشه از قسمت script  نرم افزار برای ایجادش استفاده کنین که خب یه مقدار کارتونو سخت میکنه. 

سپاسگزارم. خیلی لطف کردید