maryam maryam
maryam maryam

نتیجه اشتباه سیمولیشن

با سلام 

من متوجه شدم که نتایجی که از سیمولیشن دیزاین بیلدر میگیرم اشتباه است در حالیکه به عنوان نمونه یک حجم ساده زدم در نتایج قسمت lighting  زمانیکه بر روی روزانه باشد تمام اعداد را یک عدد و ثابت میزند و یا صفر در نظر میگیرد وتنها در صورتیکه control  را on  کنم اعداد متفاوت نشان میدهد یا اینکه نسبت کشیدگی ساختمان بهینه برای تهران بهترین نتیجه را نسبت ده به یک شمال -جنوب نشان میدهد  و این میزان کشیدگی برای اقلیم تهران مسلما درست نیست .

پاسخ 

سلام

الان از کجا متوجه شدین نتیجه غلط هست؟

لطفا کامل توضیح دهید تا راهنماییتون کنم.

چون نتایج روزانه به دلیل ثابت بودن برنامه زمان بندی باید یکسان باشه و نتایج مصرف روشنایی به خاطر سنسور نور روز باید متغیر باشد.

مثلا برای کشیدگی بهینه ساختمان در تهران ساختمان را با نسبتهای یک به یک تا   یک به ده در دو جهت شمال -جنوب و همچنین غرب به شرق امتحان کردم تا کمترین مصرف انرژی نسبت به متر مربع را پیدا کنم ولی کمترین مصرف انرژی بدست آمده مربوط به کشیدگی ده به یک درجهت شمال -جنوب بود و بیشترین مصرف انرژی مربوط به کشیدگی یک به یک بود ولی تا انجایی که بر اساس اقلیم تهران میدانیم ساختمان نباید به اینصورت کشیدگی داشته باشد .فایل آب و هوایی رو هم تغییر دادم ولی باز نتایج به همین صورت بود برای یزد هم امتحان کردم ولی باز ساختمانی که خیلی کشیده است کمترین مصرف را دارد.

با تشکرفراوان از شما

اگر ورودی شما به نرم افزار درست باشه پس نتیجه هم درسته

چون هدف از استفاده نرم افزار، اینه که به ما نتایج بهینه رو بده.

من نظرم اینه ورودی ها و نتایج یک مدل رو دقیقتر چک کنید که درست باشه و در صورت صحت به نتیجه بهینه سازی اعتماد کنین