نرم افزار دیزاین بیلدر v6.1.2.009

نرم افزار دیزاین بیلدر v6.1.2.009

نرم‌افزار DesignBuilder برای مدل‌سازی ساختمان از جنبه‌های مختلف مثل فیزیک ساختمان (مصالح ساختمانی)، معماری ساختمان، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، سیستم روشنایی و غیره کاربرد داشته و قابلیت مدل‌سازی همه جنبه‌های ساختمان را دارد.
دانلود نرم افزار دیزاین بیلدر- دانلود نرم افزار designbuilder - download designbuilder

بجز مدل‌سازی بار گرمایشی و سرمایشی ساختمان، مصارف مختلف انرژی ساختمان از قبیل مصرف انرژی گرمایشی، سرمایشی، روشنایی، لوازم خانگی، آب گرم مصرفی و غیره را بصورت دینامیک مدل‌سازی می‌نماید. این نرم‌افزار همچنین قابلیت محاسبه میزان روشنایی روز و حتی مدل‌سازیCFD را دارد.

نرم افزار مدلسازی دیزاین بیلدر با استفاده از فایل اقلیمی شهرهای مختلف ایران، محاسبات دریافت و اتلاف و مصرف انرژی را دقیقا بر اساس شرایط اقلیمی محل قرارگیری ساختمان انجام می‌دهد.


نویسنده:
دسته بندی:
دیوا | DIVA

دیوا | DIVA

نرم افزار دیوا در دو نسخه در محیط های راینو و گرس هاپر منتشر شده است که توانایی تحلیل و شبیه سازی روشنایی در ساختمان رو به صورت پارامتریک در گرس هاپر، و به صورت استاتیک در راینو به طراح میدهد.
جهت استفاده از این پلاگین، باید لایسنس آن را از سایت solemma.net تهیه کرد، که برای دانشجویان در صورت داشتن ایمیل دانشگاهی لایسنس های 6 ماهه رایگان خواهد بود و همچنین میتوان تمدید کرد.


نویسنده:
دسته بندی:
راینو

راینو

نرم افزار راینو، نرم افزاری سه بعدی است که کلیات آن خیلی مشابه اتوکد هست و به اصطلاح CAD-Based محسوب میشود، از طرفی مانند سایر نرم افزارهای سه بعدی مانند 3DsMax فضایی سه بعدی دارد که به طراحی در تولید احجام سه بعدی قابلیت تولید احجام بسیار پیچیده را با روشی بسیار ساده میدهد


نویسنده:
دسته بندی:
نرم افزار اکوتکت - ECOTECT

نرم افزار اکوتکت - ECOTECT

این نرم افزار از قدیمی ترین شبیه سازها در حوزه انالیز حرارتی و روشنایی و اسایش حرارتی محسوب میشود که از سال 2011 به بعد از زیرمجموعه اتودسک خارج شد و دیگر منتشر نشد. شما میتوانید نسخه های 2010 و 2011 را به همراه کرک از طریق لینک زیر دانلود کنید.


نویسنده:
دسته بندی:
دانلود فایل های آب و هوایی شهرهای ایران به فرمت EPW، STAT، AUDIT و DDY

دانلود فایل های آب و هوایی شهرهای ایران به فرمت EPW، STAT، AUDIT و DDY

اطلاعات آب و هوایی به فرمت های EPW، STAT، AUDIT و DDY، یکی از نیازهای اصلی شبیه سازی انرژی می باشد. از همین رو این فایلها برای برخی از شهرهای ایران به منظور دانلود در ادامه قرار گرفته است.


نویسنده:
دسته بندی:
نرم افزار DView

نرم افزار DView

DView توسط BEopt و برنامه های دیگر برای ترسیم اطلاعات فایلهای آب و هوایی استفاده می شود. DView فایل های CSV را باز می کند و همچنین چندین فرمت فایل های داده آب و هوایی، از جمله TMY2، TMY3 و فایل های EPW را می شناسد. DView همچنین می توانید فایل های خروجی PowerPlus .sql را بارگیری کنید.


نویسنده:
دسته بندی:
Window

Window

از این نرم افزار می توانید برای مدل کردن انواع شیشه و فریم و ترکیب آنها بر اساس استاندارد یا کاستومایز شده استفاده کنید. این نرم افزار خود به تنهایی در بخش شیشه بالغ بر 4000 مدل شیشه را در کتابخانه خود شامل می شود و همچنین میتوانید به کمک این نرم افزار و نرم افزار کمکی Optics، فایل های xml برای تولید شیشه های BSDF استفاده کنید.


نویسنده:
دسته بندی:
اوپن استودیو

اوپن استودیو

نرم افزاری ولیدیت شده در خصوص شبیه سازی انرژی ساختمان به کمک موتور انرژی پلاس و رادیانس که قابلیت های متنوعی از جمله طراحی سیستم های مکانیکی با جزییات کامل را دارد


نویسنده:
دسته بندی:
انرژی پلاس

انرژی پلاس

نرم افزار انرژی پلاس از جمله محبوب ترین نرم افزارها به منظور شبیه سازی انرژی است و قادر است شبیه سازی کلی انرژی یک ساختمان پیش فرض را با هدف بکارگیری در مدل های انرژی و همچنین مصارف آب در اختیار کارشناسان و مهندسان و معماران قرار دهد.نرم افزار ENERGY PLUS با هدف بهینه سازی طرح یک ساختمان برای طرفه جویی در مصرف انرژی و آب توسط متخصصان به کار گرفته می شود.نرم افزار انرژی پلاس توانایی مدل کردن سیستم های تامین روشنایی ، سیستم های سرمایشی و گرمایشی ، سیستم های تهویه و همچنین جریانات انرژی با توجه به نیاز آب را دارا می باشد.نرم افزار انرژی پلاس دارای توانایی های فوق العاده ای در شبیه سازی است که از جمله آنها می توان به پارامترهای آسایش ساختمان ، سیستم های فتوولتائیک بکار گرفته شده در ساختمان ، سیستم های حوزه ی تهویه ، تجزیه و تحلیل در رنج های زمانی کمتر از یک ساعت ، سیستم های مدولار و … اشاره نمود.


نویسنده:
دسته بندی:
هانی بی و لیدی باگ

هانی بی و لیدی باگ

پلاگین لیدی باگ | Ladybug Plugin
این پلاگین با اتصال محیط گرس هاپر و راینو به داده های آب و هوایی که توسط موتور قدرتمند انرژی پلاس فراهم شده است، برای آنالیز و تحلیل فرایند طراحی اولیه از جمله تحلیل اطلاعات آب و هوایی ، سایه اندازی، میزان انرژی خورشیدی، پارامترهای آسایش حراراتی، نمودار سایکرومتریک و زیست اقلیمی و کلیاتی که می تواند شما را در پروسه اولیه طراحی از مقیاس کلان و شهری تا ساختمانی را دارا می باشد.

پلاگین هانی بی | Honeybee Plugin
این پلاگین، با اتصال محیط کاربری به انرژی پلاس، رادیانس، دی سیم ، تِرم و اوپن استودیو، فضای قدرتمندی را در اختیار کاربر و طراح قرار میدهد. هانی بی، پلاگینی است برای تحلیل روشنایی و نور روز، مدل سازی برای بهینه سازی مصرف انرژی ، شبیه سازی حرارتی و بارهای ساختمان، براورد هزینه ها، ایجاد دیتیل های اجرایی جداره ها، نوع سیستم مکانیکی، برنامه زمان بندی ، نوع فعالیت و تمامی جزئیات برای شبیه سازی و بهینه سازی مصرف انرژی ساختمان را شامل می باشد.


|آخرین نسخه منتشر شده پلاگین های هانی بی و لیدی باگ جهت شبیه سازی و بهینه سازی پارامتریک انرژی و روشنایی ساختمان در محیط گرس هاپر|


نویسنده:
دسته بندی:
نرم افزار پلی سان

نرم افزار پلی سان

نرم افزار پلی سان، یکی از قوی ترین نرم افزارهای شبیه سازی سیستم های خورشیدی و همچنین سیستم های تاسیساتی شامل پمپ های حرارتی، انرژی زمین گرمایی و غیره می باشد. این نرم افزار برای مدلسازی انواع سیستم های خورشیدی شامل کلکتورهای گرمایی خورشیدی (آبگرمکن های خورشیدی) و پنل های خورشیدی فتوولتائیک و دیگر سیستم های تاسیساتی تولید شده است. مدلسازی سلول های فتوولتائیک، کلکتورهای گرمایی خورشیدی و زمین گرمایی همه در یک ابزار بنام پلی سان امکان پذیر است. این نرم افزار ابزاری بسیار مناسب برای طراحی سیستم های تاسیساتی و بویژه سیستم های خورشیدی است. نرم افزار polysun v9.01 برای دانلود در ادامه قرار گرفته است.


نویسنده:
دسته بندی:
نرم افزار Climate consultant

نرم افزار Climate consultant

نرم افزار اقلیمی Climate consultant تمام آمار هواشناسی یک ایستگاه را به صورت ۱۷ نمودار گرافیکی نمایش می دهد و در انتها نمودار آسایش اقلیمی گیونی را ترسیم کرده و استراتژی های مورد نیاز برای هر ماه را پیشنهاد می دهد.
در قسمت نمودار ۳ بعدی (D3 Charts) دمای سالانه جهت درک بهتر بر روی نموداری ۳ بعدی با زوایای مختلف تصویر شده است، با کشیدن موس بر روی تصویر می توانید نمودار را از زوایای مختلف مشاهده کنید. آخرین صفحه به گلباد اختصاص دارد، البته گلباد با سایر آمار اقلیمی دما و رطوبت نسبی تلفیق شده و تصویری کامل در یک نگاه از مشخصات اقلیمی برای بیننده فراهم می کند. نرم افزار قابل تنظیم برای آمار ماهانه، روزانه و حتی ساعتی است.


نویسنده:
دسته بندی:
نرم افزار دیزاین بیلدر

نرم افزار دیزاین بیلدر

نرم افزار دیزاین بیلدر، نرم افزارتخصصی شبیه سازی انرژی، از پرکاربرد ترین، به روزترین و دقیق ترین نرم افزار های موجود در زمینه انرژی در تمامی دنیا می باشد که امروزه در سطح وسیع در دانشگاه ها و کمپانی های کشور های توسعه یافته استفاده می گردد. از خصوصیات مهم این نرم افزار، استفاده از موتور مدلسازیEnergyPlus است که توسط دپارتمان انرژی آمریکا توسعه یافته و به عنوان یکی از معتبرترین نرم‌افزارهای مدلسازی انرژی می باشد. در ادامه لینک جدیدترین ورژن نرم افزار یعنی Designbuilder v5.5 قرار گرفته است.


نویسنده:
دسته بندی:
نرم افزار المنت

نرم افزار المنت

با نرم افزار Element قادر خواهید بوداطلاعات آب و هوایی ساعتی فایل های آب و هوایی به فرمت EPW را ویرایش کرده و فایل آب و هوایی را به فرمت EPW یا bin ذخیره نمود. شما قادر خواهید بود اطلاعات را از اکسل به این نرم افزار کپی و ویرایش کنید.


نویسنده:
دسته بندی: