حمید  بابائیان
حمید بابائیان

دمای عمق زمین

سلام. 

من میخواستم بدونم ساده ترین راه برای محاسبه دما در عمق 2 و 4 متری از زمین چی هست؟

یک فایل اکسل توی گروه تلگرام بود که انگار محاسبه میکنه، اما توضیحی در مورد استفاده ازش نبود. من اون رو آپلود کردم. ممنون میشم ورودی هاش رو بفرمایید کدوم ها هستن و اینکه از کدوم مرجع میشه ورودی رو مشخص کرد و وارد این فایل کرد؟

MaxAirTemp
MinAirTemp
AvgAirTemp
TempRange
ThermalDiff

اگر اشتباه نکنم اینها ورودی هاش باشن. ممنون میشم بفرمایید هر کدومشون چی هست و از کدوم مرجع باید برداشته بشه.

آیا راه سادتری هم هست برای محاسبه دمای عمق زمین؟

با تشکر از توجهتون

پاسخ 

سلام

شما با استفاده از فایل STAT اب و هوایی هر شهر میتونید این اطلاعات رو هم استخراج کنید.

ممنون از پاسختون. 

فقط من طبق روشی که داخل فیلم آموزشی دیزاین بیلدر فرمودید جلو رفتم. داخل فیلم برای سایر شهرها (بجز 6 شهر تهران، تبریز، اصفهان، شیراز و ...) که اطلاعاتشون درست وارد شده، ما باید خودمون از روی فایل epw و با استفاده از انرژی پلاس، فایل  STAT رو تولید میکردیم. الان که چک کردم داخل فایل STAT اون 6 شهر، اطلاعات دما در عمق 2 و 4 متر اومده، اما برای شهرهای دیگه که خودمون مطابق روش فیلم آموزشی میسازیم، فایل STAT دمای عمق 2 و 4 متری رو نداره داخلش. 

برای سایر شهر ها رو چیکار کنیم جناب مهندس؟

اگر فقط از طریق همین فایل اکسل امکان انجامش هست، ممنون میشم بفرمایید تعریف ورودی هاش رو.

با سپاس از توجهتون

سلام آقای مهندس،
در فیلم آموزشی در section1-2 ، در قسمت locaton--ground---deep & shallow monthly tempreture، اطلاعاتش را گفتید از فایل stat و عمق های دو و چهار متر برداریم. ولی فایل stat من فقط عمق یک متر را دارد. (مربوط به فایل آب و هوایی تهران-مهرآباد).
ممنون از راهنمایی شما.