پگاه
پگاه

تحلیل نور در دیوا

سلام اقای تبادکانی . وقتتون بخیر . برای گرفتن تحلیل روشنایی سالانه کاملا روند  بر طبق فیلم اموزشی پیش رفت ولی زمان گرفتن خروجی ، ارور می داد و عنوانش طبق عکسی است که ارسال میشه .

لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ 

این ارورربطی به دیوا نداره .. سیستمتون اجازه دسترسی به فایل رو که رادیانس میخواد شبیه سازی کنه نمیده .. یکی از راهاش اینه .. برید تو این قسمت .. 

Control Panel > Clock, Language, and Region > Change date, time, or number formats > Additional Settings... 

مطمئن بشید که جلوی decimal symbol نقطه گذاشته شده .. 

میشه روش دیگه ای بگید . فک نکنم این تنظیمات موثر باشه

هر اروری روش خودش رو داره و دلیلی نداره هر ارور 4 5 روش جدا برای حلش داشته باشه .. راه دیگه ای به ذهنم نمیرسه .. این ارور به خاطر سیستمتون هست که دسترسی به فایل نمیده وارتباطی به پلاگین نداره .. همون روشی رو که گفتم امتحان کنید .. 

خوب متاسفانه این راه حلش نبود . چندین بار با تنظیماتی که فرمودین و حتی غیر فعال کردن انتی ویروس و ... امتحان شد ولی جواب نداد

مشکلتون رو سرچ کردم در فروم اصلی دیوا .. نویسنده پلاگین هم تنها راه حلی که ارائه کرده دقیقا همین بوده .. 

http://diva4rhino.com/forum/topics/the-pipe-has-been-ended

جواب نداد و ارور پا برجاست .

ارور ها طبق عکس چنتا هستند و راحلی که فرمودین یکی از اون ها رو حذف کرد . 

اما این ارور daylight calculation failed همچنان هست  و اما در سایت دیوا دلیل این ارور  تنظیمات بالای رادیانس بوده است من ab رو طبق گفته شما  در فیلم اموزشی به 1 کاهش دادم ایا بین ارقام تنظیمات رادیانس عدد دیگه ای هست که بتونم تغییر بدم تا این ارور حذف شه ؟ 

و اما ارور اول هم batch file written to directly همچنان موجود.اکثرا در سایت دیوا راه حل رو اپدیت راینو و فایلی به اسم gh-file میدونن . راینو بعد از اپدیت شدن پیام ارور میده که لایسنس شما درست نیست و .......متن ارور طبق شکل زیر است 

وقتی شما دارید راینو رو کرک میکنید نباید اپدیتش کنید .. مجدد باید راینو رو پاک کنید و نصب کنید و کرکش رو نصب کنید .. این ارور ربطی به تنظیمات رادیانس نداره .. تنظیمات رادیانس برای بالا یا پایین بردن دقت شبیه سازی هست .. الان کلا رانو شما باز نمیشه چون نباید اپدیت میکردید ..