محسن کشاور
محسن کشاور

تغییر در مشخصات فایل انرژی پلاس

سلام

ببخشید من یک فایل idf از مثال های خود انرژی پلاس رو با نرم افزار notepad++ باز کردم و مشخصات مربوط به متریالهاش رو تغییر دادم، بعد این فایل رو که وارد هانی بی میکنم و اجرا میگیرم انگار این تغییرات اعمال نشده و مطابق مشخصات اولیه اجرا میگیره. این کار رو با نرم افزار idf editor هم انجام دادم مشخصات فایل اصلی رو تغییر دادم و فایل رو برای اجرا به داخل هانی بی منتقل کردم ولی بازم موقع اجرا نتایج فرقی نمیکنه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ 

فایل رو با چه روشی وارد هانی بی کردید ؟ 

سلام

فایل رو از طریق کامپوننت Honebee_mport idf وارد میکنم  و به کامپوننت اجرای شبیه سازی انرژی پلاس وارد میکنم. امکان داره از صحیح نصب نشدن انرژی پلاس باشه یا مرتبط با نسخه نصب شده از انرژی پلاس باشه؟

خوب اصلا اون کامپوننت تنها چیزی که ایمپورت میکنه هندسه هست .. شما اگر تغییری در فایل idf دارید باید کد انرژی پلاسش رو کاملا درست بنویسید و به ورودی موتور انرژی پلاس وصل کنید ..یا اگر فایل idf ای دارید که ادیت شده میتونید از کامپوننت زیر استفاده کنید و ران بگیرید .. ولی تو این مورد خروجی های گرافیکی مربوط به هندسه رو نمتیونید داشته باشید .. فقط خروجی هایی که تو فایل idf تعریف شده تو بخش output: variables رو خواهید داشت 

خیلی ممنونم استاد، نکته خیلی ریزی بود. امتحان کردم درست شد. تشکر