mahsa nik
mahsa nik

بازه ی زمانی انرژی

سلام وقتتون بخیر خسته نباشید. سوالی درباره ی بازه ی زمانی در انالیز انرژی داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید @amirT 

هم در energy plus و هم در open studio برای مشخص کردن بازه ی زمانی ورودی analysis period رو داریم که فقط یک ورودی میگیرن. اگر کاربری مدنظر باشه که مثلا در فصل بهار و پاییز استفاده میشه و دو بازه ی غیرمتوالی رو بخوایم انالیز بگیریم با توجه به اینکه نمیشه دو تا ورودی به analysis period داد (چون ارور میده و قرمز میشه) مجبور میشیم دوبار جداگانه انالیز  و نمودار بگیریم. من راه های مختلفی واسه یکی کردن دو بازه ی زمانی انجام دادم که نتیجه ی هر دو بازه رو بشه روی یک نمودار دید ولی هیچکدوم جواب نداده. میخواستم بدونم ایا راهی برای برای این قضیه وجود داره؟ 

پاسخ 

اگر صرفا مشکلتون رو نمودار بردن هست میتونید خروجی ها رو بگیرید ببرید تو اکسل بندازید رو نمودار یا از پایتون استفاده کنید

نه مشکل فقط روی نمودار بردن نیست. با توجه به اینکه اکثرا دنبال به دست اوردن مصرف انرژی سالانه ی ساختمان در بازه های اشغالی هستیم، مجبور میشیم که برای هرکدوم از بخش ها (cooling, heating,…) اعداد تمام بازه های زمانی رو بعد از تبدیل واحد جمع کنیم که الگوریتم رو طولانی تر میکنه… نمودار رو هم که همونطور که گفتید از طریق دیگه ای باید بدست بیاریم. این مشکل بیشتر برای کاربری های آموزشی پیش می یاد. برام عجیب بود که راه حل ساده تری نتونستم براش پیدا کنم چون کاربری آموزشی جزء برنامه زمان بندی های هانی بی هم هست احتمال میدادم راه ساده تری برای این کار توی هانی بی تعریف شده باشه. میخواستم بدونم راهی هست که این مشکل برطرف بشه یا نه

آها متوجه منظورتون شدم اگر میخواد خروجی ها رو فیلتر بر اساس ساعات خاصی در سال کنید این کامپوننت رو میتونید استفاده کنید 

خیلی ممنونم از راهنماییتون. لطف کردین

این همون کامپوننت Select and average hourly data هستش؟ توی نسخه ی 69 لیدی باگ این کامپوننت خروجی های بیشتری داره کامپوننت Analysis period هم یکم متفاوته با تصویری که شما ارسال کردید. این چه نسخه ای از لیدی باگه؟ LBT هست؟

بله ورژن جدید این کامپوننت رو داره .. قدیمی نداره و باید کد دستی بنویسید 

بازم ممنونم از راهنماییتون