مجتبی رضایی
مجتبی رضایی

صحت اطلاعات آب و هوایی دیزاین بیلدر برای ایران

سلام. خود نرم افزار دیزاین بیلدر  اطلاعات اب و هوایی شهر یزد رو داره، قابل استناد هستن؟

در فیلم موجود در سایت نام 6 شهر از جمله یزد رو عنوان میکنه

پاسخ 

آیا اطلاعات موجود در سایت هواشناسی کشور که باید خریداری شود، برای استفاده در دیزاین بیلدر کاربرد دارد؟

سلام

اون 6 شهری که خود سایت انرژی پلاس برای ایران داره معتبر هست  اما قدیمیه

از سایت زیر هم میتونین برای تمام شهرها، فایل اب و هوایی مورد نظرتون رو دانلود کنید.

https://climate.onebuilding.org/WMO_Region_2_Asia/IRN_Iran/index.html

فیلم مربوط به بارگذاری فایل های آب و هوایی در دیزاین بیلدر که در سایت قرار دادید مشاهده کردم. در فیلم در دو پوشه program file  و program data اطلاعات را در پوشه werthwer data وارد میکنه ولی من پوشه weather data رو فقط در قسمت  program data  دارم.

سوال دیگری هم داشتم اینکه در این سایت روی نام فایل ها دو عبارت TMYx و ITMY نوشته شده، به چه معنا هستن؟ 

@حامد_مصلحی 

سلام. اطلاعات دمای  سطح زمین برای وارد کردن در قسمت monthly temperature  نرم دیزاین بیلدر برای شهر مورد نظر  از کجا باید تهیه کرد؟

در یکی از فایل های اب و هوایی که پسوند. Statداره گفته برای surfaceمیتونیم از اطلاعات عمق 0.5 متری برای surface استفاده کنیم.(تصویر پیوست) ایا این قابل استفاده هست برای دمای سطح زمین؟

دانلود پیوست

به این پست رجوع کنید.

محاسبه دمای زمین

این پست رو قبلا مطالعه کردم چیزی در خصوص اینکه اطلاعاتو از کجا بدست بیارم نگفته. فقط گفته طبق اموزش شما پیش رفته، کدوم اموزش؟ 

در این پست دقیقا روش محاسبه دمای سطح زمین گفته شده است.

محاسبه دمای زمین