آرمان توکلی نسب
آرمان توکلی نسب

آنالیز سالیانه نمای متحرک

@amirT 

سلام وقت بخیر. من دوره “شبیه سازی روشنایی ساختمان با هانی بی و هانی بی پلاس در قالب نماهای متحرک” رو تهیه کردم و دیدم چند تا سوال برام پیش اومد ممنون میشم راهنمایی کنین:

1- فرضا اگه مدل ما یه نمای متحرک باشه و این نما به موقعیت خورشید حساس باشه، چجوری میشه توی حالات مختلفی که در طول سال به وجود میاره، ازش آنالیز روشنایی گرفت؟ یعنی مثلا اگه برنامه زمانی اون فضا 500 ساعت در سال باشه،(ساعات مشخص اداری مثلا) 500 تا حالت مختلف داریم (چون به موقعیت خورشید حساسه). فرضا توی هانی بی لگسی state تعریف می کردیم ولی این state مربوط به یه لحظه ی خاص میشه. اصلا امکان همچین چیزی وجود داره با هانی بی لگسی یا هانی بی پلاس یا نسخه جدید هانی بی؟

2- امکان state تعریف کردن برای نمای متحرک، توی هانی بی پلاس از طریق همون window group هاست ولی با متریال غیر شفاف؟

پاسخ 

سوال اول: بهترین راه حل شبیه سازی تمامی حالات سایه بان در ساعات مد نظر هست و برای کنترلش بر اساس موقعیت خورشید میشه از پایتون استفاده کرد و یک سیستم کنترلی روی داده های تولید شده نوشت .. به زودی مقاله من در اینمورد چاپ خواهد شد و در کانال قرار خواهد گرفت 

سوال دوم: بسته نوع طرح نما داره .. اگه نما venetian blinds یا roller shade نیست .. نمیتونید state تعریف کنید ..